Rząd utrudni przemieszczanie się przed Bożym Narodzeniem

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
21 listopada 2020 14:35
Rząd planuje ograniczenie przemieszczania się w okresie przedświątecznym. Słowa premiera wskazują na to, że restrykcję dotkną również transportu lotniczego. Możliwe wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju.
Reklama

- Chcę zaapelować, by w święta odbyły się spotkania w gronie małych rodzin, by nie przemieszczać się między miastami - powiedział dziś podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, premier RP.

Morawiecki zapowiedział, że rząd pracuje nad specjalnymi rozwiązaniami mającymi na celu ograniczenie przemieszczania się ludności w okresie przedświątecznym.

- Redukcja zakażeń w czasie świąt jest niezwykle ważna. Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które umożliwią ograniczenie przemieszczania się - powiedział Morawiecki.


Premier nie sprecyzował jednak czy i jakie ograniczenia będą dotyczyły także ruchu lotniczego. Jednak jest bardzo wysoko prawdopodobne, że restrykcje dotkną również tego segmentu transportu, gdyż to właśnie na ten okres przypada zimowy szczyt ruchu pasażerskiego. Premier poinformował o możliwości wprowadzenia kwarantanny po powrocie do kraju.

- Już teraz apeluję, by nie planować atrakcji turystycznych w Austrii, we Włoszech, ale także w Polsce - zapowiedział premier.

Świąteczne podróże lotnicze z/do Polski mogą być w grudniu mocno skomplikowane. Warto, o ile to możliwe, rozważyć rezygnację z nich i pozostanie w domu.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama