Cathay Pacific rezygnuje z wielu połączeń międzykontynentalnych

Marek Stus - Profil Marek Stus
18 listopada 2020 10:51
Linie Cathay Pacific zamierzają na stałe wycofać się z obsługi 7 tras międzykontynentalnych. Z siatki połączeń znikną loty do Europy i Ameryki Północnej.
Reklama

O planach linii z Hong Kongu poinformował dziennik South China Morning Post. Decyzja o redukcji oferty podyktowana jest znacząco obniżonym popytem na podróże długodystansowe. Przewoźnik spodziewa się, że w pierwszej połowie przyszłego roku obsłuży mniej niż 25 proc. ruchu w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku, a w całym 2021 roku liczba przewiezionych pasażerów osiągnie maksymalnie połowę wartości z okresu sprzed wybuchu pandemii.

Z siatki linii znikną loty do Brukseli, Dublina, Londynu-Gatwick, Newark, Seattle, Waszyngtonu i Male. W przypadku stolicy brytyjskiej i Nowego Jorku nie będzie oznaczało to całkowitej rezygnacji z obsługi tych rynków. Samoloty Cathay Pacific nadal będą bowiem latały na lotniska Heathrow i JFK.


Większość wykreślonych z oferty linii połączeń została zainaugurowana na krótko przed wybuchem kryzysu pandemicznego. W przypadku lotów do Brukseli, Dublina i Waszyngtonu było to w 2018 roku, zaś połączenie do Seattle uruchomiono nieco ponad rok temu. Mimo oczekiwanej, stopniowej odbudowy ruchu międzynarodowego do 2024 roku przewoźnik nie przewiduje powrotu na te trasy.

Linie Cathay Pacific znajdują się w poważnym kryzysie, którego początki sięgają okresu sprzed pandemii. W ostatnich miesiącach znacząco ograniczono liczbę pracowników, a pensje pozostałych zostały zredukowane. Przewoźnik cały czas pracuje także nad przebudową siatki połączeń tak, aby zagwarantować jej możliwie jak najwyższą rentowność w przyszłości.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama