Emirates z najlepszą ochroną przed koronawirusem

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 listopada 2020 11:00
1 komentarz
Dubajskie linie Emirates zostały ocenione jako sanitarnie najbezpieczniejsze na świecie w czasie pandemii COVID-19. Badanie zostało przeprowadzone przez Safe Travel Barometer.
Reklama

Linie Emirates uplasowały się na szczycie rankingu „Bezpieczna podróż” ze wskaźnikiem wynoszącym 4,4 na 5,0, spośród ponad 230 ocenianych linii lotniczych na całym świecie. Za przewoźnikiem z Dubaju uplasowały się pozostałe linie znad Zatoki Perskiej – Etihad Airways z wynikiem 4,3 oraz Qatar Airways z notą 4,2. Najbezpieczniejszymi liniami z Europy okazały się Lufthansa, Air France i Iberia – wszystkie ze wskaźnikiem 4,1 na 5,0.

Wynik badania opiera się na niezależnym audycie 26 parametrów odnoszących się przede wszystkim do zdrowia i bezpieczeństwa, ale także i wygody podróżujących i rzetelności świadczonych usług.Safe Travel Barometer to przedsiębiorstwo przeprowadzające najbardziej kompleksowe monitorowanie i porównywanie usług pod względem bezpieczeństwa związanego z pandemią koronawirusa. Działa głównie w branży podróżniczej, turystycznej i hotelarskiej.

Jak wylicza Emirates, zastosowane przez niego środki bezpieczeństwa obejmują m. in. bezpłatne zestawy higieniczne dla pasażerów, ochronę przy stanowiskach odprawy biletowo-paszportowej, bezpłatne ubezpieczenie od koronawirusa, rozbudowane listy kontrolne i środki ochrony osobistej dla personelu pokładowego i pracowników naziemnych, a także wzmożone dbanie o higienę podczas lotów, w tym częste czyszczenie i dezynfekcja toalet, maksymalnie co 45 minut.


Z kolei za porty lotnicze z najlepszymi zabezpieczeniami przeciwkoronawirusowymi uznano katarską Dohę, Londyn–Heathrow, Singapur–Changi oraz Abu Dhabi i Dubai w ZEA – wszystkie z oceną 4,4 na 5. Tutaj pod uwagę brano m. in. możliwość wykonania testu na COVID-19 na lotnisku i samodzielnego, bezkontaktowego nadania bagażu.

Fot.: Emirates, Qatar Airways, materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

Psychodelik 2020-11-18 21:31   
Psychodelik - Profil Psychodelik
Artykuł o Emirates a zdjęcia przedstawiają wnętrze A350 Qatar Airways i Embraera LOTu podpiętego do gate... weźcie zapłaćcie trochę więcej autorowi aby miał nieco motywacji trochę rzetelniej podchodzić do swojej fuchy...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama