Singapore Airlines kontynuuje retrofit A380

Julius  Richardson  - Profil Julius Richardson
18 listopada 2020 09:30
Pomimo tymczasowego uziemienia floty airbusów A380, przewoźnik z Singapuru nie zaprzestał retrofitu wnętrz swoich największych maszynach.
Reklama

W dobie obecnego kryzysu linie lotnicze operujące airbusami A380 wycofują lub przyśpieszają emeryturę tych maszyn, głównie ze względów ekonomicznych. Singapore Airlines pożegnało się już z siedmioma egzemplarzami A380 i obecnie posiada dwanaście takich maszyn w swojej flocie.


Przewoźnik ogłosił, iż do końca 2021 roku, wszystkie te airbusy będą wyposażone w wersję kabiny zaprezentowaną przez linię w 2017 roku. Oznacza to, że cała flota A380 na swoim górnym pokładzie będzie posiadać najnowszą generację foteli dla pasażerów klasy pierwszej. Na cały samolot przypadać będzie jedynie sześć foteli w tej klasie podróżnej, z czego tylko dwa będą miały możliwość połączenia się tworząc pełnowymiarowe dwuosobowe łóżko.

Na dolnym pokładzie, pasażerowie klasy ekonomicznej będą mogli podróżować na nowych fotelach CL3710 dostarczonych przez firmę Recaro, wyposażonych w najnowszy system rozrywki. Dotychczas osiem A380 dostało nowe wnętrze, a dziewiąta maszyna o znakach 9V-SKM jest w trakcie prac renowacyjnych. Przewoźnik potwierdził, że po 9V-SKM kolejne trzy samoloty również zostaną odnowione.


Przewidywany powrót samolotu do użytku operacyjnego przewidziany jest na koniec przyszłego roku. Do początku 2020 roku samoloty operowały na najdłuższych i najbardziej zatłoczonych trasach przewoźnika.

Fot.materiały prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama