Great Dane Airlines klientem LOTAMS

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
16 listopada 2020 12:04
Do grona klientów bazy technicznej LOTAMS dołączyła duńska linia lotnicza Great Dane Airlines.
Reklama

Na początku listopada br. rozpoczął się przegląd strukturalny Embraera 195 OY-GDA. Nie jest to pierwsza wizyta skandynawskiego przewoźnika w Polsce. Wykonywany na OY-GDA przegląd strukturalny to „72 month check”, czyli prace obsługowe wykonywane na samolocie po sześciu latach eksploatacji. Samolot jest 12-letni, więc jest to już drugi tego typu przegląd na tej flocie.


W skład przeglądu wykonywanego w LOTAMS weszła inspekcja struktury samolotu, a w szczególności połączeń podłużnic oraz wręg (w rejonie kabiny pasażerskiej), bagażników, a także belek podłogowych w tych rejonach. Nie zabrakło inspekcji struktury skrzydła i elementów zawieszenia głównego podwozia. Aby wykonać pełen zakres inspekcji – pracownicy LOTAMS musieli wybudować z kabiny pasażerskiej elementy takie jak fotele, bufety, toalety oraz podłogi w strefach mokrych (rejony pod bufetami i toaletami w obrębie drzwi wejściowych i serwisowych). Dodatkowo, zlecone zostały zadania z zakresu przeglądu typu A – rutynowy przegląd liniowy, czyli testy i sprawdzenia układów samolotu. Duński przewoźnik dodał do zadań obsługowych także smarowanie łopat wentylatora na silnikach.


Dwutygodniowy przegląd strukturalny w listopadzie nie był pierwszą wizytą duńskiego przewoźnika w warszawskiej bazie technicznej. Kilka tygodni wcześniej Great Dane Airlines przekazała swoje dwa samoloty w leasing wietnamskiemu przewoźnikowi Bamboo Airways. Przedstawiciele Biura Sprzedaży, Działu Projektowo-Konstrukcyjnego Part-21J, obsługi bazowej, warsztatowej oraz liniowej połączyli siły, aby wypuścić z hangaru dwa Embraery 195 w pięknym zielono-niebieskim malowaniu. Rozszerzone portfolio klientów pomimo panującej na całym świecie pandemii koronawirusa Według prognoz Olivera Wymana i badań, które przeprowadził – w 2020 roku światowe zapotrzebowanie na obsługę techniczną samolotów wyniesie o 45% mniej niż zakładano w 2019 roku. Za autorami raportu– wszyscy dostawcy usług technicznych (oprócz Chin) będą musieli się liczyć z min. 40% spadkiem obsługowym w porównaniu do poprzednich lat. Mimo pesymistycznych prognoz dla całego rynku MRO – przewoźnicy, którzy zdecydowali się ponownie realizować połączenia lotnicze, będą musieli nadal serwisować samoloty, aby latanie było całkowicie bezpieczne.
Reklama
Tagi
lotams

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama