Flypop: Nowa dalekodystansowa tania linia lotnicza

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
16 listopada 2020 10:37
1 komentarz
Nowy tani przewoźnik z siedzibą w Londynie planuje uruchomienie lotów pasażerskich do Indii już w przyszłym roku. Część finansowania lotniczego start-upu pochodzi z funduszu Future Fund rządu Wielkiej Brytanii.
Reklama

Flypop to nowa tania linia lotnicza z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Przewoźnik planuje uruchomienie lotów pasażerskich do Indii w przyszłym roku, chociaż, jak sam przyznaje, przed nim są jeszcze negocjacje z lotniskami w Wielkiej Brytanii i Indiach oraz pozyskanie samolotu. Pierwsze loty mają wystartować najwcześniej w IV kwartale 2021 r. Początkowo linia chce latać jednym samolotem szerokokadłubowym, jednak w przyszłości ma ich być od 10 do 20. Najprawdopodobniej pierwszą maszyną przewoźnika będzie Airbus A330-300.


Lotniczy start-up jest w ostatniej fazie pozyskania finansowania, które ma sfinalizować się w styczniu 2021 r. Będą to pieniądze z rządowego Future Fund, które są przeznaczone na pomoc innowatorom dotkniętym pandemią koronawirusa, którzy nie mieli dotychczas dostępu do innych programów wsparcia. W sumie od czasu uruchomienia, Future Fund udostępnił 250 mln funtów (1,2 mld złotych).

Future Fund odegrają kluczową rolę w umożliwieniu Flypop rozpoczęcia lotów, początkowo między Wielką Brytanią a Indiami, co znacznie przyczyni się do wzrostu gospodarczego i bliższych powiązań kulturowych między tymi dwoma partnerami ze Wspólnoty Brytyjskiej, i ostatecznie z całą Azją Południową – powiedział Nino Singh Judge, założyciel i dyrektor generalny Flypop.

Flypop obiecuje najniższe ceny na rynku za przelot w jedną stronę pomiędzy Wielką Brytanią a Indiami. Podstawowa cena ma obejmować jednak tylko jedną sztukę bagażu podręcznego. Wszelkie dodatki, takie jak jedzenie, rozrywka na pokładzie, bagaż rejestrowany lub dodatkowa przestrzeń na nogi będą dostępne za opłatą w momencie rezerwacji – podaje strona internetowa Flypop.


Bazą przewoźnika będzie najprawdopodobniej londyńskie lotnisko Stansted, jednak nie jest to przesądzone. Pierwszymi kierunkami mają być Amritsar (ATQ) i Ahmedabad (AMD) w Indiach. Flypop uważa, że te dwa miasta mają ogromny potencjał, jeżeli chodzi o loty z Wielkiej Brytanii, jednak będzie musiał konkurować z Air India, który lata z obu wymienionych lotnisk do Londynu–Heathrow. W przyszłości Flypop chce skupić się a rynkach całej Azji Południowo–Wschodniej.

Fot.: Flypop
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_bb6d7 2020-11-16 14:04   
gość_bb6d7 - Profil gość_bb6d7
WOW nieźle, w dobie pandemii, rząd UK wyrzuca kasę w błoto
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama