Qatar Airways wprowadza klasę biznes bez dostępu do poczekalni

Marek Stus - Profil Marek Stus
10 listopada 2020 10:12
Qatar Airways ogłosił nowe typy taryf w klasie ekonomicznej i biznes. Niektórzy pasażerowie z segmentu premium stracą dostęp do poczekalni biznesowych przed odlotem.
Reklama

Dotychczas wszyscy podróżujący w klasie biznes rejsami Qatar Airways, bez względu na rodzaj taryfy, mieli zagwarantowany wstęp do salonów lotniskowych oraz możliwość wyboru z wyprzedzeniem preferowanego miejsca na pokładzie. Zgodnie z nową polityką linii przywileje te pozostaną tylko w droższych klasach rezerwacyjnych. W przypadku zarezerwowania przelotu w najtańszej taryfie biznesowej wstęp do poczekalni nie będzie bezpłatny, a rezerwacja miejsca w samolocie będzie dostępna dopiero przy odprawie.


Nowe zasady zostały już uwzględnione w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. W obu klasach serwisowych przewidziano po trzy grupy taryf:
  • w klasie ekonomicznej: Classic, Convenience i Comfort
  • w klasie biznes: Classic, Comfort i Elite
Poszczególne taryfy różnią się od siebie m.in. warunkami zmiany i zwrotów, limitami darmowego bagażu, liczbą przyznawanych za przelot mil oraz oczywiście ceną.


W najtańszych taryfach biznesowych Classic (oznaczonych klasą rezerwacyjną "R") nie będzie można skorzystać z dostępu do salonów biznesowych, w tym flagowej poczekalni Al-Mourjan w Dosze. Nie jest jasne, czy ograniczenie tej usługi dotyczy również pasażerów klasy biznes posiadających wysoki status w programie lojalnościowym Qatar Airways lub innych linii z sojuszu oneworld. Warto zwrócić ponadto uwagę na relatywnie sporą różnicę w cenie między taryfami z rodziny Classic i Comfort. Przykładowo na trasie z Warszawy do Singapuru wynosi ona niemal 2400 PLN dla biletu rezerwowanego w jedną stronę.

Qatar Airways nie jest pierwszą linią z Zatoki ograniczającą pakiet usług wliczonych w koszty biletu rezerwowanego w klasie biznes. Podobne rozwiązania wprowadził już w zeszłym roku Emirates.

Fot. Qatar Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama