LOT poleciał na nowe berlińskie lotnisko

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
10 listopada 2020 08:30
1 komentarz
W niedzielę (8.11) PLL LOT oficjalnie rozpoczęły obsługę lotniska Berlin–Brandenburg. Od teraz to właśnie tam będą lądować pasażerowie przybywający do niemieckiej stolicy.
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT obsłużyły pierwsze połączenie z lotniska Chopina w Warszawie do nowo wybudowanego berlińskiego portu lotniczego, gdzie załoga została oficjalnie powitana. Była to popołudniowa rotacja do Berlina, o numerach lotów LO389 oraz LO390. Dzień wcześniej przewoźnik po raz ostatni poleciał na lotnisko Tegel, które służyło pasażerom przez ostatnie 60 lat.


Nowe lotnisko dla Berlina zostało oficjalnie otwarte 31 października i od tej chwili będzie głównym portem lotniczym obsługującym niemiecka stolicę. Kolejne loty PLL LOT będą odbywać się na lotnisko Berlin-Brandenburg, pięć razy w tygodniu, z niezmienionym rozkładem.

Jak przypomina LOT, połączenie pomiędzy Warszawą a Berlinem rozpoczęły się 11 maja 1945 r. i były to pierwsze międzynarodowe loty cywilne w powojennej Polsce. Dziś Berlin jest dla LOT-u coraz ważniejszym kierunkiem, zarówno turystycznym, biznesowym, a także przesiadkowym – dodaje polski przewoźnik.

Fot.: materiały prasowe, PLL LOT

Ostatnie komentarze

wirnik 2020-11-10 21:04   
wirnik - Profil wirnik
Ja bym zaryzykował, ze to lotnisko nie tylko będzie głównym portem dla Berlina, ale nawet jedynym...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama