Ostatni rejs PLL LOT na berlińskie lotnisko Tegel

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
09 listopada 2020 08:30
W sobotę (7.11) PLL LOT wykonały ostatni lot na berlińskie lotnisko przed jego zamknięciem. Kolejne rejsy z Warszawy do niemieckiej stolicy będą lądować w nowo powstałym Berlinie–Brandenburg.
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT wykonały w sobotę ostatnie połączenie z lotniska Chopina w Warszawie do berlińskiego portu lotniczego Tegel. Kolejne loty będą odbywać się wyłącznie na nowo wybudowane lotnisko Berlin–Brandenburg, które zostało oficjalnie otwarte 31 października br.

Były to loty o numerach LO385 oraz LO386, obsługiwane przez Bombardiera Dash Q400 (SP-EQF). Maszyna pojawiła się w Berlinie ok. godz. 11:20, po czym załoga wykonała na płycie lotniska pamiątkowe zdjęcie. Po krótkim pożegnaniu pasażerowie ostatniego lotu do Warszawy wzbili się w powietrze o godz. 12:30.


Berlin–Tegel został zamknięty 8 listopada br., po 60 latach od pierwszego lotu pasażerskiego. Od niedzieli (8.11) pięć cotygodniowych rejsów PLL LOT z Warszawy do Berlina będzie lądować na lotnisku Brandenburg, z niezmienionym rozkładem.

Fot.: materiały prasowe, Berlin-Tegel Airport (TXL)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama