Lufthansa rusza z próbami szybkich testów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
06 listopada 2020 16:05
Lufthansa rozpocznie pierwszą próbną serię szybkich testów na obecność antygenu Covid-19, które będą przeprowadzone na wybranych rejsach między Monachium a Hamburgiem.
Reklama

Dzięki bliskiej współpracy z firmą biotechnologiczną Centogene oraz centrum medycznym MVZ Martinsried należącym do Medicover Group, przewoźnik zapewni pasażerom przeprowadzenie bezpłatnego testu na Covid-19 przed odlotem jednego z dwóch codziennych rejsów. Rezerwacje podróżnych, którzy wolą nie przechodzić testu, zostaną bezpłatnie przeniesione na jedno z połączeń alternatywnych.

Pierwsze połączenie, podczas którego na pokładzie znajdą się wyłącznie pasażerowie o negatywnym wyniku tego testu, to rejs nr LHG2058 z Monachium do Hamburga, startujący o godzinie 9:10. Drugim będzie rejs nr LH2059 z Hamburga do Monachium.

Rezultaty testu pasażerowie poznają po 30-60 minutach od jego wykonania. Tylko w przypadku negatywnego wyniku karty pokładowe pasażerów zostaną aktywowane, zapewniając dostęp do lotniskowych bramek. Alternatywnie, podróżni mogą w momencie wylotu przedstawić negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 48 godzin. Lufthansa odpowiada za całą procedurę przeprowadzenia szybkiego testu, bez dodatkowych opłat po stronie pasażera. Jedynymi wymaganiami są: wcześniejsza rejestracja oraz stawienie się na lotnisku z odpowiednim wyprzedzeniem.

- Celem naszych obecnych działań jest zdobycie dodatkowych informacji, które pomogą lepiej wykorzystywać szybkie testy w przyszłości. Ich pomyślne wdrożenie na wszystkich rejsach może być kluczowe w ożywieniu międzynarodowego ruchu lotniczego – powiedziała Christina Foerster, członkini Rady Nadzorczej Lufthansa Group, Customer, IT & Corporate Responsibility.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama