LOT poleci z czeskiej Ostrawy do Pragi

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
05 listopada 2020 11:36
5 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT zacieśniają współpracę z krajem morawsko-śląskim i od 11 listopada br. uruchamiają nową trasę z Ostrawy. Będzie to międzylądowanie na trasie Warszawa - Praga.
Reklama

LOT uruchomi drugą trasę z Ostrawy - poleci do stolicy Czech, Pragi. Nowa trasa będzie częścią połączenia Warszawa-Praga z międzylądowaniem właśnie w Ostrawie. Przewoźnik będzie na niej latał pięć razy w tygodniu samolotem Embraer 170. Bilety są już w sprzedaży, a ceny zaczynają się od 45 euro w jedną stronę.
25 października br. LOT zainaugurował połączenie do z Warszawy do Ostrawy. To wynik współpracy marketingowej polskiej linii i kraju morawsko-śląskiego. W kontrakcie region zobowiązuje się do inwestycji finansowych w obsługę połączenia w wysokości 400 tys. euro rocznie (blisko 2 mln zł). LOT może zarobić ponad 18 milionów złotych w ciągu pięciu lat.


Trasę do zeszłego roku była obsługiwana przez CSA. Linia latała między Pragą a Ostrawą 83 lata.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Megula 2020-11-06 09:24   
Megula - Profil Megula
No i bardzo dobrze, kolejny poszerzenie siatki. I to bardzo przydatne połączenie
jjemiolo 2020-11-05 20:56   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Jak pisze panwoj ponizej jest to jedynie miedzyladowanie w OSR na trasie WAW-PRG. Rozklad na stronie LOTu podaje te loty tylko miedzy 11 listopada a 10 grudnia, po czym trasa WAW-PRG wraca jako non-stop. Czyli zamiast zawieszac loty do grudnia LOT laczy dwie trasy w jedna, 5x tygodniowo do PRG i OSR. To nie musi znaczyc ze LO dostanie forse jak za dwie trasy.
pawwoj 2020-11-05 14:27   
pawwoj - Profil pawwoj
Aż tak luksusowo nie będzie. Po prostu lot WAW-PRG będzie miał stop w OSR. W związku z powyższym nie będzie nocowania OSR a jedyna obecnie rotacja do PRG będzie via OSR (w związku z czym czas lotu do PRG to 2,5h ;) )
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama