Łukasz Suchecki nowym dyrektorem Lotniska Chopina

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
04 listopada 2020 14:00
1 komentarz
Nowym dyrektorem Lotniska Chopina i dyrektorem odpowiedzialnym został Łukasz Suchecki, wiceprezes PPL, który z branżą lotniczą i Lotniskiem Chopina związany jest od 19 lat.
Reklama

Swoją karierę z lotnictwem rozpoczął od stanowiska mechanik lotniczy w Polskich Liniach Lotniczych LOT S.A. Następnie zajmował kluczowe stanowiska w PLL LOT S.A., LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., LINETECH Sp. z o.o. Security SKA, Commercial Consulting Sp. z o.o., Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Wcześniej funkcję dyrektora lotniska i prezesa PPL piastował łącznie Mariusz Szpikowski.


Od 2017 roku Łukasz Suchecki związany jest z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze" jako Zastępca Dyrektora Lotniska Chopina i Dyrektor Biura Ochrony. Jest również członkiem Rady Ochrony i Ułatwień przy Ministerstwie Infrastruktury. Poza pracą zawodową aktywnie działa w Towarzystwie Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, gdzie jest Członkiem Zarządu i pełni funkcję Sekretarza. Za działalność społeczną w 2016 r. został uhonorowany przez Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich odznaką „Honor i Prawda" oraz w 2019 r. odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej".
Reklama

Ostatnie komentarze

prawalotkamiketango 2020-11-08 21:40   
prawalotkamiketango - Profil prawalotkamiketango
I oczywiście związany z dobrą zmianą
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama