Austrian Airlines uruchamia kolejne połączenia kolejowe

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
4 listopada 2020 10:00
Austrian Airlines uruchamia pociągi pomiędzy lotniskiem w Wiedniu a Grazem. Usługa AIRail jest działaniem podjętym na rzecz lepszej ochrony klimatu.
Reklama
Od 13 grudnia 2020 r. Austrian uruchomi cztery pociągi dziennie z dworca głównego w Graz do portu lotniczego Wiedeń–Schwechat. Połączenie w ramach usługi AIRail będzie wykonywane przy współpracy z Kolejami Austriackimi (ÖBB), jednak bilety dostępne będą na stronie przewoźnika, wraz z łączonymi biletami na samolot.

Podróż ze stolicy Styrii na największe lotnisko w kraju potrwa nieco ponad trzy godziny. Oferta nie zastępuje lotów krajowych oferowanych przez Austrian Airlines, a jedynie ją uzupełnia – pasażerowie rozpoczynający podróż w Graz będą mogli skorzystać z trzech codziennych rejsów do Wiednia, a także czterech połączeń kolejowych. Rozkład został ułożony w taki sposób, aby nie dublować się z lotami.


– Sprawne połączenie kolejowe austriackich ośrodków przemysłowych z naszą bazą w Wiedniu jest niezbędne dla handlu i gospodarki. Włączając Graz do usługi AIRail, tworzymy wygodne i przyjazne dla środowiska narzędzie do planowania podróży przez naszych pasażerów – powiedział Alexis von Hoensbroech, dyrektor generalny Austrian Airlines.

Usługa AIRail łączy już wiedeńskie lotnisko z dworcami głównymi Linzu oraz Salzburgu. Połączenia kolejowe z tych miast do portu lotniczego Schwechat trwają poniżej trzech godzin – taki sam wynik ma być osiągnięty na trasie z Grazu po modernizacji linii kolejowej, zapowiedzianej przez austriacki rząd.

Formuła podróży kolejowo-lotniczej funkcjonuje w Austrii już od jakiegoś czasu. Pociągi AIRail, oprócz własnych numerów, mają także oznaczenia przewoźnika lotniczego, analogicznie do numerów lotów. W ten sposób pasażer przesiadając się pomiędzy samolotem a pociągiem odbywa swoją podróż na jednym bilecie, a jego przesiadka jest gwarantowana. Podczas jazdy AIRail możliwe jest także zbieranie mil w programie Miles & More.


Podróżujący z biletem w klasie biznes, na odcinku kolejowym jadą wagonem pierwszej klasy i mogą korzystać ze specjalnych poczekalni na austriackich dworcach. W pociągach dostępny jest Internet Wi-Fi oraz catering.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy