Kraków: 82 proc. spadek ruchu pasażerskiego w październiku

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 listopada 2020 11:47
W październiku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 145 tys. pasażerów – to o 82 proc. mniej w stosunku do października 2019 roku.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 2,45 mln pasażerów, czyli o 4,56 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

- Branża lotnicza i turystyczna w Europie i na świecie przeżywa największy kryzys po II wojnie światowej spowodowany pandemią Covid-19. Przypomnieć warto, że dokładnie rok temu, na koniec października 2019 r., na krakowskim lotnisku powitaliśmy 7 milionowego pasażera, co wobec obecnych statystyk ukazuje dzisiejsze realia sektora lotniczego - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


- Dodatkowo trzeba się spodziewać że najbliższe tygodnie, wobec wprowadzonych ponownie restrykcji sanitarnych w wielu krajach i malejącego popytu, będą jeszcze trudniejsze. Dlatego na każdym lotnisku podejmowane są trudne decyzje, związane z redukcją bazy kosztowej, tak, aby sprostać wyzwaniom i problemom, z którymi wszyscy się obecnie mierzymy.W tych jakże trudnych warunkach pandemii, podkreślić trzeba, że działania całej branży zapewnianiające bezpieczeństwo podróży, w tym także sanitarne, zmierzają do wypracowania jednolitych standardów, które pozwolą, w co wszyscy wierzymy, odbudować rynek przewozów lotniczych i turystykę po okresie pandemii - dodaje Włoszek.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama