KLM uziemia 12 samolotów

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
30 października 2020 09:30
Holenderskie linie KLM zdecydowały się na wyłączenie z siatki połączeń dwunastu samolotów. Ze względu na niskie zapotrzebowanie na podróże lotnicze, maszyny spędzą najbliższe miesiące na lotnisku w Groningen.
Reklama

KLM Royal Dutch Airlines czasowo uziemiają 12 maszyn, z powodu kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Z obsługi pasażerów wycofane zostaną dwa szerokokadłubowe airbusy A330-200 oraz 10 mniejszych boeingów 737-800. Jak tłumaczy przewoźnik, obsługuje on obecnie ok. 60 proc. lotów mniej niż o tej porze w 2019 r., a więc użytkowanie standardowej liczby samolotów nie ma racji bytu.

Samoloty nie będą przewozić pasażerów co najmniej do wiosny 2021 r. Pomimo, że podczas pierwszej fali koronawirusa KLM parkował swoje samoloty na drodze startowej lotniska Schiphol w Amsterdamie, tym razem uziemione maszyny spędzą ten czas w porcie lotniczym Groningen, położonym w północno-wschodniej Holandii, gdzie przechowywanie samolotów jest o wiele tańsze.


Uziemione maszyny mają być regularnie serwisowane przez pracowników KLM. Linia twierdzi, że niezbędne jest zapewnienie możliwości szybkiego powrotu do służby, w razie poprawy sytuacji na rynku.

Fot.: materiały prasowe, P. Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama