Boeing zwolni kolejnych 7 tys. pracowników

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
29 października 2020 09:57
1 komentarz
Amerykański producent samolotów Boeing ogłosił w środę (28.10), że zwolni kolejnych 7 tys. pracowników, ponieważ jego straty wciąż rosną, a COVID-19 nadal sieje spustoszenie w branży lotniczej na całym świecie.
Reklama
Koncern zapowiedział wcześniej, że zredukuje 19 tys. miejsc pracy. Wczoraj zaś Boeing poinformował, że chce zredukować liczbę miejsc pracy do około 130 tys. do końca roku, co oznacza, że dodatkowe 7 tys osób straci pracę. W sierpniu br. firma ostrzegała pracowników, że w niedalekiej przyszłości nastąpi kolejna redukcja miejsc pracy. Boeing nie określił, gdzie dokładnie nastąpi redukcja etatów.

- Globalna pandemia nadal wywierała presję na naszą firmę, a my dostosowujemy się do tej nowej rzeczywistości - powiedział Dave Calhoun, prezes Boeinga.


Calhoun prognozuje, że globalny ruch lotniczy nie powróci do poziomu z 2019 r. przez co najmniej trzy kolejne lata, zgodnie z prognozą Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA), a nadrobienie zaległości w stosunku do poziomów wzrostu prognozowanych przed pandemią zajmie mu kilka lat. Wpływ pandemii na sprzedaż samolotów będzie trwał przez wiele lat, powiedział, dodając, że 10-letnia prognoza rynku samolotów komercyjnych Boeinga jest o 11 procent niższa niż zakładano rok temu.

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2020-10-29 17:38   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Obaj najwięksi producenci ( Boeing , Airbus) w sprawozdaniach finansowych wykazują miliardowe straty. Choć obaj przyznają, że III kwartał jest już odrobinę lepszy. Jednak na razie nie widać końca pandemii. Linie odraczają odbiór już zamówionych samolotów. W końcu po co brać nowe samoloty, skoro te które już posiadają, nie latają.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy