ULC zawiesił procedurę wydania AOC dla nowego LOT-u

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
28 października 2020 11:43
6 komentarzy
Urząd Lotnictwa Cywilnego wstrzymał procedurę wydawania certyfikatu AOC nowej spółce Polskiej Grupy Lotniczej LOT Polish Airlines S.A.
Reklama
Procedura wydania Certyfikatu Przewoźnika Lotniczego (AOC) dla LOT Polish Airlines S.A. została wstrzymana na wniosek spółki z Polskiej Grupy Lotniczej (PGL). Według informacji uzyskanych z ULC harmonogram certyfikacji zakładał jej zakończenie w ciągu 120 dni.

- Z uwagi na wniosek LOT Polish Airlines złożony w dniu 5 października 2020 Prezes ULC postanowił zawiesić postępowanie w sprawie wydania AOC - mówi nam Karina Lisowska, rzecznik prasowa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.


Przypomnijmy, że PGL powołała nową spółkę akcyjną o nazwie LOT Polish Airlines 29 maja br. Według przedstawicieli holdingu nowa spółka powstała w ramach porządkowania działalności operacyjnej realizowanej przez PGL. Jednocześnie biuro prasowe Grupy dementowało wszelkie informacje o ewentualności przeprowadzenia kontrolowanej upadłości PLL LOT, której miejsce mogłaby zająć właśnie nowa spółka o angielskojęzycznej nazwie.

Na początku października br. z LOT Polish Airlines odszedł jeden z dwóch członków zarządu (Maciej Kacprzak), a tydzień temu Stefan Świątkowski, (drugi członek zarządu) został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

- Wobec rezygnacji Pana Stefana Świątkowskiego Rada Nadzorcza powoła nowych członków zarządu po przeprowadzeniu stosownego postępowania przewidzianego przepisami prawa - powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT-u. - Jednocześnie wyjaśniam, że do czasu uzyskania stosownych certyfikatów spółka LOT Polish Airlines S.A. nie prowadzi działalności operacyjnej, a zmiana składu zarządu nie wpłynie na uzgodniony z regulatorem tryb postępowania w celu uzyskania certyfikatów - dodał.


Na pytanie o powód zawieszenia procedury wydania AOC, LOT najpierw poinformował nas, że ULC jej nie zawiesił, a chwilę później biuro prasowe przesłało swoje oficjalne stanowisko, w którym przeczytać możemy że:

- Informujemy, że zarząd spółki LOT Polish Airlines wystąpił do ULC z wnioskiem o zawieszenie procesu certyfikacji AOC. Poinformujemy Państwa o wznowieniu procesu certyfikacji, gdy to nastąpi.

Oczywiście nie poznaliśmy powodu decyzji o zawieszeniu procedury. Wydaje się, że coś poszło nie tak z komunikacją wewnątrz PGL, skoro biuro prasowe nie wie, że kierownictwo LOT Polish Airlines S.A. złożyło wniosek o wstrzymanie procedury w ULC już... trzy tygodnie temu.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2e2d4 2020-10-29 13:19   
gość_2e2d4 - Profil gość_2e2d4
W czasie wojny teściowa przechowywała 11 letnią dziewczynkę żydowską i jej 15 letniego brata Ta biedna żydowska dziewczynka powiedziała do teściowej ,że po wojnie my żydzi zniszczymy was polaków .Ze strachu teściowa zamiast na gestapo , oddała to biedne dziecko żydowskie innym polakom ,

Siostra pracowała w USA u małżeństwa kulturalnych żydów . Mąż do siostry powiedział, że w czasie wojny uratowali ich POLACY, lecz oni żadnego polaka by nie uratowali.A więc kochajmy i ratujmy ŻYDÓW
Pozdrawiam Rafał Ryszkiewicz
gość_5a1ec 2020-10-28 17:18   
gość_5a1ec - Profil gość_5a1ec
Nie czepiajcie się. LOT robi co może w takich warunkach w jakich jest. Ma pełnić rolę sukcesu propagandowego za wszelką cenę, więc pieniędzy nie liczy. Aby być rentowny, LOT powinien być dużo mniejszy i oszczędniejszy, ale czy to będzie świadectwem, że wstaliśmy z kolan? Lepiej wywalać setki milionów rocznie w błoto, ale w ten sposób pokazać na co nas stać. My możemy palić dolarami w kominku. Taki mamy gest.
gość_d313b 2020-10-28 16:50   
gość_d313b - Profil gość_d313b
Nic lepszego jak mieć dostęp do liczenia d...py prezesowi a za dobrze wylizaną ma się dobrą posadę za 50 baniek bez żadnej odpowiedzialności. Niech żyje PiS.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy