Turkish Airlines odebrał pierwszego airbusa A350

Julius  Richardson  - Profil Julius Richardson
26 października 2020 11:57
Po wielu miesiącach opóźnień turecki przewoźnik odebrał pierwszą maszynę z rodziny A350.
Reklama

Samolot został dostarczona do tureckiej linii w piątek (23.10) nad ranem. Maszyna o znakach rejestracyjnych TC-LGA, to pierwszy z 30 egzemplarzy airbusa A350-900 zamówionych przez Turkish Airlines. Nowe airbusy będą wykorzystywane do obsługi najbardziej ruchliwych tras przewoźnika np. do Dubaju oraz Londynu.


Samolot wystartował z fabryki Airbusa w Tuluzie o godzinie 22:30 i po locie trwającym trzy godziny, wylądował w Stambule o 2:30 czasu lokalnego. Był to ósmy lot tej maszyn, wcześniejsze były realizowane w ramach kontroli jakości prowadzonej przez producenta. TC-LGA pierwszy raz wzbił się w powietrze 13 marca.


Flagowa maszyna tureckiego przewoźnika również zostanie wykorzystana do obsługi trasy do Los Angeles, czyli trzeciej najbardziej ruchliwej oraz dochodowej trasy tuż po Londynie i Dubaju. Dodatkowo linia zapowiedziała realizację rejsów do Seulu w Korei Południowej również przy użyciu A350. Należy pamiętać, iż plany dotyczące nowego flagowca, były układane długo przed pandemią koronawirusa, dlatego istnieje możliwość alternatywnego wykorzystania nowych airbusów.

fot.mat.praswoe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama