Etihad po raz pierwszy wylądował w Izraelu

19 października 2020 11:04
W poniedziałek (19.10) odbył się pierwszy w historii komercyjny lot z Abu Zabi do Tel Awiwu. Doszło do tego dzień po podpisaniu porozumienia o ruchu lotniczym pomiędzy dwoma krajami.
Reklama
Lot EY9607, obsłużony przez boeinga 787, uznany jest za pierwszy komercyjny lot pasażerski ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich na lotnisko Ben-Gurion w Izraelu. Jest to „pełen nadziei owoc” nawiązania stosunków dyplomatycznych i porozumienia podpisanego między państwami w ubiegłym miesiącu – napisał portal The Times of Israel.

Połączenie zostało wykonane tuż po tym jak oba kraje zgodziły się na 28 bezpośrednich lotów pasażerskich tygodniowo. Nowa umowa lotnicza, która ma zostać podpisana przez premiera Benjamina Netanjahu we wtorek na lotnisku Ben Gurion, umożliwi ponadto 10 cotygodniowych lotów cargo, natomiast loty czarterowe pomiędzy ZEA a izraelskim lotniskiem Ramon w pobliżu Ejlatu będą nieograniczone.

Regularne loty na tej trasie mają rozpocząć się w ciągu kilku tygodni, jednak jest to termin zależny obecnie przede wszystkim od pandemii koronawirusa i związanym z nim spadkiem popytu na podróże lotnicze. Możliwe, że loty ruszą dopiero w styczniu 2021 r., pomimo tego, że oba kraje chcą ich jak najszybszego uruchomienia.

W ubiegłym tygodniu Etihad Airways udostępniły wersję swojej strony internetowej w języku hebrajskim, co wiąże się z dużymi nadziejami na rozwój turystyki i biznesu pomiędzy ZEA oraz Izraelem. Lokalne władze Abu Zabi poinstruowały nawet hotele, aby wprowadziły do oferty koszerne potrawy przed spodziewanym napływem turystów z Izraela.

Regularne loty do Izraela zapowiedział także Emirates, który chce latać z Dubaju do Tel Awiwu od stycznia 2021 r. Rejsy do ZEA będzie obsługiwać także El Al – narodowy przewoźnik Izreala.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy