MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
16 października 2020 18:08
2 komentarze
Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.
Reklama

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, ostrzega MSZ dodając, że pandemii przyspieszyła i dlatego zdecydowano o wprowadzeniu globalnego, trzeciego poziomu ostrzeżenia. Obowiązuje zasada: "Nie podróżuj wtedy, kiedy nie jest to konieczne".

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych podkreślił, że nie wyklucza obniżenia lub podniesienia poziomu ostrzeżeń.

- Za każdym razem analizujemy sytuację, jaka w danym momencie jest i podejmujemy decyzje w zależności od rozwoju sytuacji - powiedział Wawrzyk.


Wiceminister przypomniał o problemach z powrotem do kraju, które miały miejsce wiosną. - Teraz też się ten problem może pojawić, na razie go nie ma, ale nie wiemy jak się będzie sytuacja rozwijała dalej w perspektywie na przykład dwóch tygodni. Dlatego prosimy, aby nasi rodacy uwzględnili to decydując się ewentualnie na wyjazd za granicę - ostrzegł Wawrzyk.

Szczegółowe informacje nt. sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw znajdują się na stronie MSZ.

Reklama

Ostatnie komentarze

solokhumbu 2020-10-18 18:00   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Cała branża turystyczna serdecznie dziękuje Apostołowi Matołuszowi i reszcie towarzystwa za rzetelne i regularne wsppieranie nas w tych trudnych miesiącach. Pinocchio - grazie!!
gość_b3c7f 2020-10-17 12:11   
gość_b3c7f - Profil gość_b3c7f
ciche wprowadzanie stanu wyjątkowego, a może i nawet wojennego. Wszystko wtedy pod ścisłą kontrolą. Przecież już zagraniczne media przestrzegają cudzoziemców by unikać przyjazdu do polski, nie tyle ze względu na covid a z powodu braku stabilności politycznej kraju vs. wirus.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama