Ostre cięcia w zimowej siatce Ryanair. Trzy bazy do zamknięcia

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 października 2020 11:08
11 komentarzy
Ryanair redukuje rozkład zimowy do 40 proc. i zamyka na zimę swoje bazy w Cork, Shannon i Tuluzie oraz ogranicza bazy w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii oraz w Wiedniu.
Reklama
W związku z kolejnymi restrykcjami wprowadzonymi przez władze poszczególnych krajów UE, podróże do/z dużej części Europy Środkowej, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Belgii i Portugalii zostały znacznie ograniczone. Obostrzenia spowodowały niewielkie osłabienie rezerwacji z wyprzedzeniem na październik, ale istotne na listopad i grudzień.

W świetle niższej liczby rezerwacji z wyprzedzeniem i planu Ryanair, aby operować przy obłożeniu samolotów na poziomie 70 proc., Ryanair po raz kolejny zredukował zimowy rozkład lotów (listopad – marzec) zmniejszając oferowanie z 60 do 40 proc. w porównaniu do poprzedniej zimy. Ryanair zakłada utrzymanie do 65 proc. tras z zimowej siatki połączeń, ale przy zmniejszonych częstotliwościach. Oprócz zimowego zamknięcia baz w Cork, Shannon i Tuluzie, Ryanair ogłosił znaczne cięcia w bazach w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii oraz w Wiedniu.


W związku z redukcją oferowania oraz zakładanym współczynnikiem obłożenia samolotów na poziomie 70 proc., Ryanair spodziewa się teraz, że ruch w całym roku fiskalnym (1 kwietnia 2020 – 31 marca 2021) spadnie do ok. 38 mln pasażerów, chociaż prognozy te mogą zostać jeszcze bardziej obniżone, jeśli rządy poszczególnych krajów UE nadal będą nieskutecznie zarządzały podróżami lotniczymi i wprowadzały kolejne restrykcje.

- We wrześniu i październiku dopasowywaliśmy nasze oferowanie do warunków rynkowych oraz zmieniających się restrykcji podróży wprowadzanych przez rządy poszczególnych krajów mając na celu utrzymanie współczynnika obłożenia samolotów na poziomie 70 proc., co pozwala nam działać jak najbliżej progu rentowności i minimalizować spalanie gotówki. Sytuacja Covid pozostaje niepewna i trudna do przewidzenia, musimy zatem obniżyć naszą całoroczną prognozę ruchu do 38 milionów pasażerów.. Głęboko żałujemy cięć w zimowym rozkładzie lotów, niestety zostały one wymuszone przez nieskuteczne zarządzanie podróżami lotniczymi w UE przez rządy poszczególnych krajów. Nadal koncentrujemy się na utrzymaniu tak dużego harmonogramu, jak to tylko możliwe, przy utrzymaniu w służbie jak największej liczby samolotów, pilotów oraz załóg pokładowych, jednocześnie minimalizując utratę miejsc pracy. Biorąc pod uwagę skalę cięć, nieuniknione jest wprowadzenie tej zimy bezpłatnych urlopów oraz zmianę wymiaru czasu pracy w tych bazach, w których uzgodniliśmy redukcję wymiaru godzin pracy oraz wynagrodzeń. Uważamy, że to znacznie lepsze rozwiązanie krótkoterminowe niż masowe zwolnienia. Niestety zwolnień załóg pokładowych będzie więcej w małych bazach, gdzie nadal nie osiągnęliśmy porozumienia w sprawie czasu pracy i obniżek wynagrodzeń, co jest jedyną alternatywą. Nadal aktywnie zarządzamy naszą bazą kosztową, aby być przygotowanym na nieuniknione odbicie i powrót zainteresowania podróżami lotniczymi po Europie po opracowaniu skutecznej szczepionki na Covid-19 - mówi Michael O’Leary, prezes Grupy Ryanair.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_68987 2020-10-21 12:30   
gość_68987 - Profil gość_68987
@wirnik co mają obostrzenia? może to, że od pół roku państwa się nie umieją/ nie chcą/ nie potrafią dogadać, jak działać? i każde tak jak wcześniej doiło lotnictwo na opłatach, podatkach itp. teraz z lotnictwa robi marionetkę wprowadzając/ wycofując zakazy, nakazy i obowiązki. bańka? kolos na glinianych nogach? ty piszesz teraz o legacy? czy LOT które od lat jest zasilane pod stołe. na całym świecie od USA po Chiny dotuje się linie, żeby przeciętny Smith, Chen czy Kowalski mógł latać. tak jak dotuje się linie kolejowe czy autobusowe. to, że nie masz o tym pojęcia nie wyklucza takich mechanizmów.
@gość_9bd09 za tobą za to płacze wielu jak mierną wiedzę masz lub udajesz, że masz. może inni powinni ci czytać i streszczać warunki przewozu, skoro nie ogarniasz kilku prostych zasad?
gość_9bd09 2020-10-19 09:43   
gość_9bd09 - Profil gość_9bd09
bye bye Ryanair, nikt nie będzie za wami płakał. Taka linia krwiopijców. Zacznijcie latać na normalnych zasadach, jak wszyscy...
gość_ca490 2020-10-19 09:31   
gość_ca490 - Profil gość_ca490
Ja tez latam Ryanem a nie lotem gdzie są zbójnickie ceny a jakość pozostawia wiele do życzenia . Nie widzę specjalnej różnicy serio a do tego z mojej kasy cały czas się od lat reanimuje trupa i wmawia Polakom ze to narodowy przewoźnik i tak trzeba. Weźcie tez pod uwagę ze Ryanair Sun i Enterair to linie zarejestrowane w Polsce i tu Polacy nasi rodacy ciężko pracują dla nich wiec jest tez druga strona medalu. Mnóstwo ludzi straci prace jak pogrąża te wszystkie linie. Smutne to i tyle. Powodzenia wszystkim!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy