Milczarski: Jeśli budować CPK, to teraz

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
14 października 2020 15:09
32 komentarzy
Jeśli budować CPK, to właśnie teraz - uważa Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT. - Nie mam wątpliwości, że CPK powstanie, aby mógł spełniać rolę, do jakiej został powołany: najlepszego portu przesiadkowego w tej części Europy.
Reklama

- Jeśli jest moment, w którym powinniśmy realizować taki projekt jak CPK, to w momencie wychodzenia z kryzysu, który dotknął całą gospodarkę, należy to po prostu zrobić - powiedział prezes LOT-u, podczas debaty poświęconej CPK na konferencji "Lotnictwo nowej generacji".


Według niego od realizacji CPK zależy to, czy Polacy będą na dalekich trasach latać z Polski, czy będą przesiadać się w innych hubach.

- To jest gra o inwestycje, o rozwój gospodarczy i o to, jakie miejsce będziemy mieć na świecie. Już dawno powinniśmy zapomnieć o podziałach partyjnych i plemiennych i skupić się na tym, by ten projekt zrealizować. My jesteśmy w pełni skoncentrowani na tym, by uczestniczyć w CPK i okazać pomoc. Nie mam wątpliwości, że CPK powstanie, aby mógł spełniać rolę, do jakiej został powołany: najlepszego portu przesiadkowego w tej części Europy - stwierdził.

- LOT przez te cztery lata pokazał że jest firmą, która nie tylko zasługuje na to aby istnieć, ale ogromnej liczbie Polaków otworzył bezpośrednie okna na świat. Nie mam wątpliwości, że lotniska regionalne będą istnieć nadal. Ale nie będą oferować rejsów transkontynentalnych, z wyjątkiem Krakowa i Rzeszowa. Porty lotnicze w regionach obsługują połączenia bezpośrednie, jeśli jest na nie popyt. Tymczasem to rejsy dalekiego zasięgu zachowają swój obecny charakter najdłużej i to od nich będzie zależeć powodzenie gospodarcze Polski w kolejnych dziesięcioleciach. Budowa CPK jest na to odpowiedzią - uważa Milczarski.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_04dec 2020-10-18 19:43   
gość_04dec - Profil gość_04dec
@ gość_8d56f, gość_45730

Dajcie spokój. Pan Milczarski nie ma nic do powiedzenia. Jego rola jest tylko podpisywać decyzje dotyczące LOTu które podejmują politycy na Nowogrodzkiej a oni z kolei podejmują takie decyzje jakie podejmują ich mocodawcy w Waszyngtonie i to nie tylko odnośnie LOTu i to jest najbardziej przykre. Niestety ale tak wygląda polskie wstawanie z kolan.

Panowie w Waszyngtonie muszą zadbać o to żeby gdzieś sprzedać nieloty Boeinga (i wiele innych rzeczy też) bo już nawet ich krajowi klienici kupują Airbusy bo Boeing nie ma takiego produktu jaki jest im potrzebny a LOTowi jakoś dziwnie z reguły potrzebne są tylko takie które produkuje Boeing i do póki Nowogrodzka "rządzi" w Polsce LOT nigdy nie kupi większej ilości Airbusów bo na to nie będzie zgody za Atlantykiem a wasal niestety nie ma nic do powiedzenia tylko musi wykonać. Tak więc wszystkie dyskusje w Polsce na temat co jest Polsce lub jakiejś polskiej firmie potrzebne lub najkorzystniejsze są tyle warte co zeszłoroczny śnieg. Kiedyś była Moskwa po drodze był Berlin a dziś jest Waszyngton. Tak wygląda polska i innych mniejszych krajów niepodległość.
zobacz link
gość_8d56f 2020-10-18 15:42   
gość_8d56f - Profil gość_8d56f
gosc-45730 Moniczka, uspokój się. Już odeszłaś z LOT, a nam załatwiłaś pół etatu. Odpuść Milczarskiemu.
gość_04dec 2020-10-16 16:56   
gość_04dec - Profil gość_04dec
gość_e3bd6

Z tego co wiem to CPK nie ma być finansowany przez podatnika tylko przez prywatnych inwestorów tak przynajmniej twierdzi władza ludowa. A jeśli to ma być głównie baza wojskowa to zapomnijcie o liczeniu pasażerów bo choćby ich było tylko 5 mln na rok to i tak powiedzą Polakom że to jest super biznes. Tylko dlaczego prywatni inwestorzy nie walą oknami i drzwiami i znajdź takich którzy Ci pożyczą pieniądze na 0%. LOL!!! To jak w końcu? Z pieniędzy podatnika czy nie?

Czy Ty jesteś jednym z tych "ekspertów" z Nowogrodzkiej ale od propagandy? Może elektorat PiSu takie bajery kupi ale myślący ludzie boki zrywają tylko że powinni płakać bo to z ich pieniędzy. Organizatorzy tego Misia chcą ustawić siebie do 10 pokolenia a resztę Polaków wpędzą w długi na 10 pokoleń, szkoda że to nie dotyczy tylko ich wyborców. Idziecie w zaparte i na bezczelnego tak jak każą na Nowogrodzkiej albo może raczej w Waszyngtonie. Kiedyś wiatry wiały ze wschodu a teraz z zachodu. Bez względu z której strony wieje ten wiatr dla Polaków i tak to jest wiatr w oczy bo zawsze trzeba frycowe płacić za ich "pomoc" i pełne kieszenie wybranych złodziei którzy im służą.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama