Frankfurt: Koronawirus opóźni otwarcie nowego terminalu

12 października 2020 09:30
1 komentarz
Budowany obecnie Terminal 3 frankfurckiego portu lotniczego miał zostać oddany do użytku w 2023 r., jednak pierwsi pasażerowie skorzystają z niego ponad dwa lata później. Wcześniej nowa infrastruktura po prostu nie będzie potrzebna.
Reklama
Powodem późniejszego oddania do użytku nowej inwestycji nie jest opóźnienie w pracach budowlanych, a koronakryzys, który spowodował gwałtowny spadek popytu na podróże lotnicze – według obecnych prognoz, nowy terminal nie będzie potrzebny wcześniej niż w 2025 r.

Jeszcze w połowie 2020 r. zastanawiano się czy budowa Terminalu 3 nie powinna być przerwana, jednak w maju podjęta została decyzja, że budowa będzie kontynuowana. W dłuższej perspektywie czasu ruch lotniczy będzie wzrastać i terminal w końcu będzie potrzebny, dlatego nie ma powodu generować dodatkowych kosztów związanych ze wstrzymaniem budowy. Ostatecznie zdecydowano, że budynek terminala będzie gotowy pod koniec 2024 r., a pierwsi pasażerowie skorzystają z niego na początku lata 2025 r., by oddać inwestycję przed wprowadzeniem letniego rozkładu lotów.


Znacznie wcześniej, bo już w lato 2022 r., otworzony będzie pirs C, stanowiący mniejszą część Terminalu 3, który będzie mógł pomieścić do pięciu milionów pasażerów rocznie. Ma być on wykorzystywany głównie przez tanie linie.

Terminal 3 składać się będzie w sumie z 24 stanowisk z rękawami lotniczymi. Da to dodatkową przepustowość wynoszącą 14 mln pasażerów rocznie, a przy pełnej rozbudowie terminala mógłby on obsłużyć nawet do 25 mln pasażerów w ciagu roku. Nowy terminal budowany jest na południowym krańcu lotniska, ok. 2,5 km od pozostałych terminali. Budowana jest także linia kolejowa łącząca przyszły terminal z obecnie istniejącymi.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

gość_bcdfe 2020-10-16 08:27   
gość_bcdfe - Profil gość_bcdfe
Tia. W zime, w lato, w cały rok.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy