Loty z Europy do USA możliwe jeszcze w tym roku

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
12 października 2020 10:00
5 komentarzy
Stany Zjednoczone opracowują plan powrotu do powszechnie dostępnych połączeń transatlantyckich. W pierwszej kolejności otworzone mają zostać połączenia pomiędzy Londynem a Nowym Jorkiem.
Reklama

Departament Transportu Stanów Zjednoczonych ma nadzieję, że przed końcem roku uda się uruchomić loty pomiędzy Nowym Jorkiem a Londynem. Pierwsze połączenia mają się rozpocząć przed okresem świątecznym – podaje Wall Street Journal. W dalszej kolejności miałyby ruszyć połączenia pomiędzy innymi miastami na obu kontynentach.

Według obecnie opracowywanych procedur, podróżujący nie musieliby przechodzić w Stanach Zjednoczonych kwarantanny. Wymaganoby jednak przebadania pasażerów na obecność koronawirusa za równo przed, jak i po przylocie do USA. Jak podkreśla strona amerykańska, uruchomienie lotów nad Atlantykiem w obecnych warunkach sanitarnych wymaga ścisłej współpracy i zgody odpowiednich organów europejskich.


Jak podają nieoficjalnie amerykańskie media, plan otworzenia lotów z Nowego Jorku do Londynu został już zatwierdzony przez Radę Bezpieczeństwa Białego Domu, jednak to dopiero początek drogi do startu powszechnie dostępnych połączeń. Za powrotem do pasażerskich podróży transatlantyckich lobbować mają przede wszystkim najwięksi amerykańscy przewoźnicy, w tym najsilniej American Airlines oraz Delta Air Lines.

Ostateczną decyzję o możliwości powrotu lotów podejmą amerykańskie agendy ds. zdrowia publicznego, biorąc pod uwagę aktualną liczbę zachorowań na COVID-19 oraz bezpieczeństwo przepływu osób pomiędzy kontynentami. Jak pokazują najnowsze badania, na pokładzie samolotu, przy przestrzeganiu reżimu sanitarnego, w tym przede wszystkim zakrywaniu ust i nosa podczas całego lotu, ryzyko zakażenia koronawirusem jest stosunkowo niskie.

Fot.: D. Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4658f 2020-10-12 23:28   
gość_4658f - Profil gość_4658f
Przeciez caly czas sa utrzymywane polaczenia miedzy US. i Niemcami a to chyba tez Europa, co nie :-)
gość_28b15 2020-10-12 20:47   
gość_28b15 - Profil gość_28b15
Dlaczego LOT lata codziennie do USA mimo zakazu ? Czy ktos jest w stanie to wytlumaczyc ?
gość_c254c 2020-10-12 12:41   
gość_c254c - Profil gość_c254c
a LOT cały czas lata, dokładnie o 12:04 wylądował dzisiejszy Nowy Jork
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama