Z Budapesztu tylko do Seulu, Warszawy i Wrocławia

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
08 października 2020 12:04
2 komentarze
Polskie Linie Lotnicze LOT w sezonie zimowym 2020/21 obsługiwać będą tylko trzy trasy ze swojej budapesztańskiej bazy.
Reklama

LOT będzie zimą latał ze stolicy Węgier w ograniczonym zakresie. Polska linia nie będzie obsługiwała zapowiedzianych lotów do Belgradu, Stuttgartu, Pragi, Sofii, Bukaresztu, Krakowa oraz Londynu City. Przewoźnik zamierza operować tylko na trasach z Budapesztu do Seulu, Warszawy i Wrocławia.

- Sytuacja pandemiczna wymaga od nas dostosowania skali działalności i planów rozwoju do niższego niż zakładano popytu na podróże lotnicze w nadchodzącym sezonie zimowym. Dotyczy to zarówno siatki połączeń z Budapesztu, jak i z warszawskiego Lotniska Chopina. Mimo trudnej sytuacji i stale przedłużanych obostrzeń administracyjnych, chcemy zapewnić pasażerom z Węgier również zimą dostęp do wielu kierunków w naszej siatce, dlatego zdecydowaliśmy się utrzymać w nadchodzącym sezonie rejsy między Warszawą a Budapesztem. Ponadto, w sezonie zimowym nasze samoloty będą latać ze stolicy Węgier do Seulu i Wrocławia - informuje nas biuro prasowe przewoźnika.

Polski przewoźnik planował uruchomienie połączeń krótkiego zasięgu z Budapesztu do Belgradu, Pragi, Sofii i Stuttgartu. Te cztery trasy miały wystartować od 30 marca br. Nie wystartowały ze względu na pandemię koronawierusa. 2 września 2019 r. miały zostać zainaugurowane trasy z Budapesztu do Brukseli i Bukaresztu, jednak ze względu na sytuację operacyjną spowodowaną uziemieniem Boeingów 737 MAX, LOT podjął decyzję o przesunięciu startu połączeń do Brukseli i Bukaresztu na 30 marca 2020 roku. Te również nie wystartowały.


Trasa z Budapesztu do Belgradu miała wystartować od 25 października, jednak i ona zniknęła z systemu rezerwacyjnego. Brak też obsługiwanych przed lockdownem tras z Budapesztu do Krakowa i Londynu City.

- LOT zdecydował się przesunąć start nowych i wznowienie wielu połączeń na wiosnę 2021 r. Rynek węgierski jest dalej bardzo ważnym kierunkiem rozwoju LOT-u w Europie, dlatego w przyszłym sezonie letnim planujemy otwarcie nowych i wznowienie wybranych tras - informuje LOT.

Rejsy Warszawa-Budapeszt wykonywane będą dwa rejsy dziennie, zaś te do Seulu i Wrocławia raz w tygodniu.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_b931c 2020-10-09 06:10   
gość_b931c - Profil gość_b931c
Szkoda, że KRK wycieli
gość_b28c8 2020-10-08 14:07   
gość_b28c8 - Profil gość_b28c8
W sytuacji, kiedy Węgry zamknęły możliwość podróżowania jest to jedyna słuszna decyzja, aby latać tylko na tych trzech trasach. Nie ma co palić gotówki na innych trasach. W6 zrobił podobnie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama