AirAsia Japan zawiesza operacje

Marek Stus - Profil Marek Stus
6 października 2020 11:00
1 komentarz
Niskokosztowe linie AirAsia Japan zawieszają działalność operacyjną i anulują wszystkie zaplanowane w przyszłości loty. Powodem tej decyzji jest kryzys wywołany światową pandemią koronawirusa.
Reklama
AirAsia Japan funkcjonowała na japońskim rynku od 2011 roku, ale linie już raz w przeszłości zawiesiły przejściowo operacje. W obecnej formule, jako spółka joint-venture założona przez malezyjską grupę AirAsia i jej lokalnych partnerów w Japonii, działały od 2014 roku. W ofercie przewoźnika znajdowały się trasy krajowe i międzynarodowe realizowane z lotniska w Nagoi. AirAsia Japan dysponowała flotą złożoną z trzech samolotów airbus A320.


- Pomimo naszych nieustających wysiłków, aby utrzymać działalność poprzez kolejne i zakrojone na szeroką skalę plany redukcji kosztów, doszliśmy do wniosku, że kontynuowanie działalności bez perspektyw i pewności co do możliwości odbudowy po pandemii byłoby dla nas niezwykle trudnym przedsięwzięciem - napisał w oświadczeniu Jun Aida, prezes linii.

Bankructwo japońskiej Air Asia nie ma wpływu na operacje innych przewoźników działających pod tym brandem. Ich loty do Japonii będą wznowione po zniesieniu ograniczeń wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie.

Fot. mat. prasowe
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_727ef 2020-10-06 14:29   
gość_727ef - Profil gość_727ef
hmm całe 3 samoloty WOW
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy