Etihad: Test na koronawirusa w cenie biletu

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
05 października 2020 09:00
Etihad Airways poinformował w czwartek (1.10), że włączy test na COVID-19 w cenę biletu na każdy rejs wylatujący z Abu Zabi. Na razie oferta ma obowiązywać do końca roku, jednak w razie potrzeby może zostać przedłużona.
Reklama

Etihad Airways, przewoźnik z bazą przesiadkową w Abu Zabi, zaoferuje wszystkim wylatującym ze stolicy ZEA test typu PCR na obecność koronawirusa. Pasażerowie będą mogli przebadać się w wielu prywatnych ośrodkach opieki zdrowotnej w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w czasie od 96 do 48 godzin przed odlotem – podał portal thenational.ae.

Oferta nie jest jednak skierowana do wylatujących do Chin. Pasażerowie podróżujący do Państwa Środka, zgodnie z lokalnym prawem, muszą wykonać test na COVID-19 w czasie mniej niż 48 godzin przed startem – na własną rękę. Obecnie wszyscy zobowiązani są do przedstawienia negatywnych wyników testu, aby wejść na pokład samolotu Etihad.

W Etihad chcemy zapewniać łatwość podróżowania osobom wylatującym z Abu Zabi w czasie pandemii, usuwając jak najwięcej niedogodności związanych z koniecznością wykonania testu – skomentowała dr Nadia Bastaki, wiceprezes ds. usług medycznych w Etihad.


Test PCR wliczony w cenę biletu będzie dostępny dla wszystkich rezerwacji dokonanych od 1 października do 31 grudnia 2020 r. Co ciekawe, udogodnieniem dla podróżujących w klasie pierwszej oraz biznes jest możliwość pobrania próbki do testu we własnym domu.

We wrześniu br. Etihad wprowadził, we współpracy z AXA, bezpłatne ubezpieczenie medyczne na wydatki związane z COVID-19. Podobne rozwiązanie oferowane jest także przez Emirates.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama