Prezes SWISS-a odchodzi z firmy

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
01 października 2020 08:30
1 komentarz
Thomas Klühr, pełniący obowiązki prezesa szwajcarskiego SWISS-a poinformował, że pod koniec roku odejdzie ze spółki. Jego następca ma zostać mianowany przed opuszczeniem spółki przez obecnego prezesa.
Reklama

Klühr pracował w Lufthansa Group przez ostatnie 30 lat. Od 2016 roku pełnił funkcję prezesa SWISS, linii należącej do niemieckiej grupy. Po blisko pięciu latach współpracy zarząd szwajcarskiego przewoźnika z żalem przyjął jego rezygnację.


- Chciałbym podziękować Thomasowi w szczególności za opóźnienie jego ustąpienia ze swojej pozycji na koniec 2020 roku z planowanego opuszczenia firmy w marcu. Klühr zapewnił lepszą przyszłość naszej spółce w tych trudnych warunkach. Po wybuchu pandemii jego umiejętności i zaangażowanie odegrały kluczową rolę w stabilizacji sytuacji finansowej i operacyjnej spółki - skomentował Reto Francioni, prezes zarządu SWISS.

Po odejściu Klühr wciąż pozostanie zawodowo związany z lotnictwem i zasiądzie w zarządzie fundacji Swiss Aviation Foundation, która współpracuje z rządem i grupą Lufthansy w kwestii rozbudowy lotniska w Zurychu.


Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_c1132 2020-10-01 23:10   
gość_c1132 - Profil gość_c1132
ach te fundacje
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama