Linie lotnicze zawieszają loty do Armenii i Azerbejdżanu

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
01 października 2020 10:00
Od kilku dni w regionie Górskiego Karabachu trwają walki pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem. W związku z zagrożeniem i niepewną sytuacją w regionie wielu przewoźników zawiesiło połączenia do tych państw.
Reklama

Od wtorku (29.09) Azerbejdżan wprowadził do odwołania zakaz wykonywania lotów komercyjnych. W związku z tym linie lotnicze m. in. Azerbaijan Airlines, Air Arabia, Flydubai, Aeroflot czy Turkish Airlines zawiesiły połączenia do Baku. Armenia wciąż wyraża zgodę na loty komercyjne, jednakże Air Arabia, Austrian, Air France oraz Ukrainian International Airlines wstrzymały do odwołania jakiekolwiek operacje do tego kraju.


Europejskie linie, które wciąż oferują loty do Erywania to Belavia, SWISS, Ural Airlines i Wizz Air. Dla posiadających wykupiony bilet z lub do Armenii, z uwagi na błyskawicznie zmieniającą się sytuację, sugeruje się regularne sprawdzanie statusu lotu bezpośrednio u przewoźnika, gdyż może on zawiesić połączenia z efektem natychmiastowym.

Sąsiadująca z oboma państwami Gruzja zareagowała na konflikt zamykając swoją strefę powietrzną dla samolotów lecących z i do Rosji.

Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama