Eurowings zaoferuje bezpłatne ubezpieczenie na Covid-19

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
23 września 2020 12:30
1 komentarz
Niemiecka linia należąca do grupy Lufthansy to kolejny przewoźnik, który zaoferuje swoim pasażerom ubezpieczenie w cenie bilet kosztów leczenia w przypadku zakażenia koronawirusem.
Reklama

Linie lotnicze na całym świecie prześcigają się w nowych pomysłach, które przyciągnęłyby klientów. Jedną z takich usług zachęcających pasażerów jest ubezpieczenie oferowane w cenie biletów na wypadek zakażenia koronawirusem. Linia Emirates była pierwszym przewoźnikiem na świecie, który zaoferował taką usługę dla swoich klientów. Eurowings idzie w ślady spółki z Dubaju wprowadzając z efektem natychmiastowym ubezpieczenie zdrowotne na Covid-19 dla każdego klienta, którzy zakupi bilety przed 27 września 2020 roku.


Po wspomnianym terminie pasażerowie będą mogli uzyskać ubezpieczenie jedynie za dodatkową opłatą. W związku z tym nowa usługa wydaje się być raczej narzędziem napędzającym krótkoterminowy wzrost sprzedaży biletów niż długoterminową próbę przyciągnięcia pasażerów.

Ubezpieczenie obejmie zwrot kosztów z odwołanych podróży z powodu obostrzeń lub innych sytuacji wywołanych pandemią koronawirusa. Ochrona obejmuje też pasażerów, którzy nie odbyli podróży z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa oraz tych którzy nie przeszli kontroli temperatury na lotnisku odlotu. Po przylocie ubezpieczenie pasażera zacznie pokrywać zagraniczne wydatki związane z Covid-19. Obejmuje ono wizyty w szpitalu lub koszty powrotu do kraju z powodu choroby.

Na tę chwilę nie ogłoszono czy wszystkie linie wchodzące w skład Lufthansa Group zaoferują taką usługę.

Również Virgin Atlantic oraz Etihad Airways oferują bezpłatne ubezpieczenia na Covid-19 dla swoich klientów.

Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_e97ca 2020-09-24 12:21   
gość_e97ca - Profil gość_e97ca
Haha skro proponują coś za darmo to (1) ubezpieczenie będzie kpiną, trudne do zrealizowania lub (2) wiedzą, że te tzw zakażenia od dawna są przewartościowane.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama