Branża turystyczna UE walczy o zniesienie kwarantanny

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
18 września 2020 11:39
1 komentarz
Przedstawiciele branży turystycznej Unii Europejskiej wspólnie zaapelowali do europejskich organów, aby naciskały one na rządy państw wspólnoty odnośnie zniesienia wymogu kwarantanny, a zamiast tego przyjęły odpowiednie ograniczenia i masowe testy.
Reklama

„Ta chaotyczna sytuacja wymaga waszego bezpośredniego osobistego zaangażowania” - napisała w liście do Unii Europejskiej grupa złożona z ponad dwudziestu przedstawicieli branżowych, w tym organu lotniczego IATA. Organ wykonawczy Unii Europejskiej zaproponował wcześniej we wrześniu br. stworzenie wspólnego jednolitego systemu “sygnalizacji świetnej”, który miałby służyć koordynacji ograniczeń w podróżowaniu między państwami UE i zastąpienie obowiązku kwarantanny innymi równie efektywnymi metodami ochrony zdrowia obywateli.


Wraz ze wzrostem zachorowań coraz mniej państw jest skłonnych do zniesienia ograniczeń w podróżowaniu, w tym obowiązku kwarantanny. Irlandia, w której Ryanair zakwestionował rządowe ograniczenia w podróżowaniu wprowadziła w czwartek kwarantannę dla przylatujących z Włoch i Grecji na podstawie surowszych wskaźników zakażeń niż te proponowane przez UE.

- Brak pełnej realizacji propozycji Komisji Europejskiej zniweczy wszelkie szanse na potencjalne ożywienie w branży - napisała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Wspólny list z prośbą o zniesienie obowiązku kwarantanny został podpisany przez grupę reprezentującą łącznie ponad 5 tys. firm i miliony pracowników w różnych sektorach turystyki, w tym lotnictwa oraz hotelarstwa.

Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_a0177 2020-09-18 13:18   
gość_a0177 - Profil gość_a0177
Nasz kraj z pewnością wie wszystko lepiej.........
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama