Alitalia kończy latać z lotniska Mediolan Malpensa

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
17 września 2020 10:50
5 komentarzy
Włoska linia lotnicza poinformowała, że od 1 października br. zakończy wszystkie operacje lotnicze z lotniska Mediolan Malpensa.
Reklama

Alitalia wykonywała loty z największego mediolańskiego portu lotniczego od ponad siedemdziesięciu lat. Przewoźnik dalej będzie kontynuował wybrane połączenia z Mediolanu, tylko że z mniejszego lotniska Linate. Zawieszenie lotów międzynarodowych na świecie i trudności finansowe Alitalii prawdopodobnie skłoniły ją do wykorzystania Rzymu Fiumicino jako jej jedynego międzynarodowego węzła przesiadkowego.


W marcu br. gdy na świecie wybuchła pandemia koronawirusa Alitalia tymczasowo zawiesiła działalność z lotniska Malpensa. Ze względu na ograniczenia w podróży linia musiała zawiesić oba połączenia dalekodystansowe do Nowego Jorku i Tokio. Od kiedy przewoźnik wznowił operacje z Malpensy wykonuje on jedynie loty między Rzymem a Mediolanem. Międzynarodowe loty Alitalii z tego lotniska nie zostały wznowione.

W poprzednich tygodniach informowaliśmy, że włoska linia zmieni swoją strukturę. Alitalia ma ograniczyć flotę do około 25-30 maszyn oraz zmienić swoją strategię biznesową.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6a911 2020-09-18 14:34   
gość_6a911 - Profil gość_6a911
Przecież mówimy że jedzie do Warszawy a nie do stacji Warszawa :) :) :) swoją drogą to jak byłem w Genova to na mapie nadal to była Genoa ale chyba nazwa tłumaczona z angielskiego i tak się zastanawiam - czemu każdy kraj zmienia nazwy miast, miejsc, gór czy dolin na swoje własne tłumaczenia jeśli to takie niekompletne bo niektórych nazw się nie przetłumaczy np. Ciechocinek - no jak ,nie przetłumaczysz :) ale Warszawa to już łatwo przyszło . Pozatym my tu wszyscy RMFu słuchamy, a jak idziemy do sklepu to do Lidla albo Mili czy no ew. Netto albo Kauflandu/a ;) ;) ;)
gość_81e9b 2020-09-17 23:12   
gość_81e9b - Profil gość_81e9b
Wirnik, starasz się, ale się mylisz. Malpensa nie ma odmiany przymiotnika, tak jak Kubicki. Po polsku mówimy, że pociąg jedzie do stacji Żywiec, a nie do stacji Żywca. Słuchasz radia RMF, a nie radia RMFu. Z Malpensą jest tak samo.
gość_e926a 2020-09-17 13:33   
gość_e926a - Profil gość_e926a
To może jeszcze z Rzymu Fiumicina zamiast Fiumicino? To nie jest jak imię i nazwisko. Czy mówisz, że latasz z Londynu Hearhrowa czy Heathrow?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy