Singapore Airlines uruchomi loty... donikąd

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
14 września 2020 10:30
2 komentarze
Azjatycka linia lotnicze może uruchomić ze swojej bazy w Singapurze–Changi loty bez celu. To nietypowe rozwiązanie ma być chociaż częściowym remedium na drastyczny spadek dochodów spowodowany koronakryzysem.
Reklama

Singapore Airlines planuje już pod koniec października br. uruchomić loty bez miejsca docelowego – ma być to być przede wszystkim szukanie dodatkowego źródła dochodu w czasie wciąż ograniczonej ilości lotów pasażerskich, ale także ukłon w stronę mieszkańców Singapuru tęskniących za podniebnymi podróżami. Na razie jednak przewoźnik nie podaje żadnych szczegółów i nie potwierdza tych planów.

Starty i lądowania będą się odbywać na lotnisku Changi, a każdy lot ma trwać około trzech godzin. Rejsy mają być obsługiwane przez airbusy A350-900, które w malowaniu Singapore Airlines mieszczą, w zależności od konfiguracji, 253 lub 303 pasażerów.

– Singapore Airlines rozważa uruchomienie kilku projektów, które pozwoliłyby nam nadal, nawet w tym trudnym czasie, angażować we współpracę naszych pasażerów, ale też pracowników. Jeżeli będziemy te plany realizować, we właściwym czasie wydamy oświadczenie – skomentował rzecznik prasowy Singapore Airlines.


Przewoźnik planuje także nawiązanie współpracy z Singapore Tourism Board, komisją singapurskiego Ministerstwa Turystyki, aby umożliwić zainteresowanym pasażerom częściowe opłacenie takich lotów kredytem turystycznym, który został przyznany przez rząd.

Podobnie jak większość linii lotniczych na całym świecie, Singapore zmaga się z poważnymi problemami przez światowy kryzys w lotnictwie wywołany pandemią koronawirusa. Grupa SIA, w skład której wchodzi również regionalny SilkAir i niskobudżetowy Scoot, ogłosiła w czwartek (10.09), że do czasu wyjścia z kryzysu może zwolnić około 4,3 tys. pracowników.

Obecnie linia wykonuje tylko ok. 8 proc. lotów, które pierwotnie były zaplanowane. Zarząd spółki zakłada, że do wiosny 2021 r. uda się wykonywać do 50 proc. rozkładu sprzed pandemii.

Loty donikąd nie są jednak autorskim pomysłem singapurskich linii lotniczych – na podobne rozwiązanie od początku pandemii koronawirusa, w związku z drastycznym spadkiem popytu na podróże lotnicze, zdecydowało się już kilku przewoźników, w tym EVA Air (Tajwan) czy All Nippon Airways (Japonia).

Fot.: Airbus, Singapore Airlines
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_3313b 2020-09-14 17:23   
gość_3313b - Profil gość_3313b
Dużym argumentem jest tez lotnisko Changi i jego sklepy. Nie jestem pewien czy można wtedy kupować bez cła, ale można je odwiedzać. Są wysokie kary za odwiedzenie strefy airside i nie polecenie
gość_2c5ad 2020-09-14 11:41   
gość_2c5ad - Profil gość_2c5ad
Fajny pomysl. Dla niektorych to jak zakup biletu do Disnaylandu. Spedzasz pare godzin na lotnisku. Potem odpoczywasz sobie w samolocie. Dobry serwis, dobre jedzenie. Jesli cena bedzie rozsadna, to dlaczego nie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama