Brytyjskie linie domagają się zniesienia kwarantanny w Wielkiej Brytanii

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
11 września 2020 11:35
2 komentarze
Grupa reprezentująca British Airways, easyJet oraz Ryanair domaga się od rządu Zjednoczonego Królestwa zniesienia obowiązku kwarantanny dla podróżnych przylatujących do tego kraju. W zamian proponuje testy na obecność koronawirusa.
Reklama

Airlines UK, czyli grupa reprezentująca wspólne interesy linii British Airways, easyJet, Ryanair, Virgin Atlantic, TUI, Jet2.com i innych mniejszych brytyjskich przewoźników zabiega o zniesienie przepisu, który znacząco zniechęca podróżnych do obycia lotów do Wielkiej Brytanii. Z dalej istniejącym obowiązkiem kwarantanny powrót do normalnej sytuacji na rynku lotniczym jest niemożliwy. Grupa zasugerowała w liście do brytyjskich władz wprowadzenie masowych testów na obecność koronawirusa u przylatujących jako alternatywę do przymusowej czternastodniowej izolacji. Linie domagają się wprowadzenie tej zmiany do końca obecnego miesiąca.


Główni przewoźnicy wykonujący loty z Wielkiej Brytanii już teraz poinformowali, że zwolnią ponad 30 tys. pracowników. Nie jest to zapewne koniec problemów, ponieważ kolejne państwa zapowiadają ponowne zamknięcie granic wraz z przyjściem zimy.


Wielka Brytania prowadzi od początku pandemii listę państw, z których przylatujący zobowiązani są do odbycia czternastodniowej kwarantanny zaraz po przylocie na Wyspy. Niedawno do listy dołączyła Jamajka, Republika Czeska i Szwajcaria. Od soboty brytyjski rząd będzie wymagał izolacji po przybyciu do Królestwa od każdej osoby, która była w Portugalii, Węgrzech, Polinezji Francuskiej oraz Reunion.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_2c43c 2020-09-14 10:03   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
idioci, wszędzie idioci... nie udało się udusić branży za pierwszym razem, będą próbować do skutku?
gość_7bd4d 2020-09-12 17:00   
gość_7bd4d - Profil gość_7bd4d
Sami tworzą problemy, sami posuwają coraz to gorsze rozwiązania, a szary Kowalski pada ofiarą.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama