Lotnisko w Poznaniu otwiera się dla odwiedzających

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 września 2020 08:00
6 komentarzy
Jak poinformowało poznańskie lotnisko na swoim Facebooku, Urząd Lotnictwa Cywilnego zniósł zakaz wejścia do terminalu osób niebędących pasażerami lub pracownikami. Teraz każdy może odprowadzić najbliższych i skorzystać z punktów usługowych. Otwarty został także taras widokowy.
Reklama

Lotnisko wyznaczyło specjalne ścieżki dla odwiedzających oraz dla pasażerów na poszczególnych etapach ich podróży (m.in. do odprawy, kontroli bezpieczeństwa, odbioru bagażu).


Dodatkowo wprowadzono dodatkowe obostrzenia. Przede wszystkim wejście dla osób postronnych możliwe jest tylko na halę Odlotów. Wszyscy poddawani są także kontroli temperatury i oceny pod względem objawów choroby COVID-19. Obowiązuje także bezwzględny nakaz noszenia maseczek zasłaniających usta i nos (nie dotyczy to dzieci do lat 4). Przebywający w obiekcie zobowiązani są także do zachowania dystansu społecznego 1,5 metra i higieny rąk. Warto także pamiętać, że nie ma możliwości przechodzenia między halą Odlotów i Przylotów, a ta druga dostępna jest tylko dla osób przylatujących.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8961f 2020-09-11 15:17   
gość_8961f - Profil gość_8961f
Zamiast jechać po lotnisku może wspierajcie lokalny port, a nie konkurencję. We Wrocławiu i Gdańsku tak robią i widać efekty.
wirnik 2020-09-10 15:53   
wirnik - Profil wirnik
Faktem jest tez, ze tytuł mało fortunny, bo sugeruje, ze są zainteresowani oglądaniem lotniska. Sensowniej by brzmiało, ze lotnisko otwiera się dla odprowadzających, to już bardziej zgodne ze stanem faktycznym.
wirnik 2020-09-10 15:52   
wirnik - Profil wirnik
Wchodzenie na hale? W sensie na dach? A może raczej do hali...
Już widzę jakie będzie zamieszanie przy wejściu, gdy jedni będą wchodzić, a drudzy wychodzić, skoro nadal nie będzie można wyjść przez przyloty. Prawdę mówiąc to zakazywanie wchodzenia na lotniska czy separacja ruchu przylotowego i wylotowego ma coraz mniej sensu. Na dworcach kolejowych ludzi jest więcej, a takich obostrzeń nie ma.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama