Norwegian: 313 tys. pasażerów w sierpniu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 września 2020 09:00
Norwegian przewiózł w sierpniu ponad 313,3 tys. pasażerów. To o 91 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Znacząco, bo aż o 21,7 pkt proc., poprawiła się za to punktualność (do 97,9 proc.).
Reklama

Oferowanie wyrażone wskaźnikiem ASK spadło o 94 proc., a ruch (RPK) o 96 proc. Średni współczynnik wypełnienia wyniósł 62,1 proc. i był niższy od ubiegłorocznego o 28 pkt proc.

Od 1 lipca br. Norwegian przywrócił 76 tras i dodał do obsługi siatki 15 samolotów. Jednak - podobnie jak inni przewoźnicy - wciąż boryka się z poważnymi problemami odpływu podróżnych i pojawiającymi się obostrzeniami w wielu krajach.


- Na popyt pasażerów nadal wpływają szybko zmieniające się ograniczenia rządowe dotyczące podróży na różnych rynkach. Nieustannie dostosowujemy naszą sieć, aby w razie potrzeby dostosować się do tych zmian i zapewnić, że ważne szlaki lotnicze pozostają otwarte. Koncentrujemy się na dostosowywania podaży zgodnie z zapotrzebowaniem. Przedłużający się kryzys, który wpłynął na cały przemysł lotniczy, nadal powoduje niepewność na wszystkich rynkach, co sprawia, że potrzeba długoterminowego pakietu wsparcia płynności jest jeszcze absolutnie niezbędna dla ochrony turystyki, miejsc pracy i handlu międzynarodowego - skomentował Jacob Schram, dyrektor generalny Norwegiana.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama