Rzeszów: W sierpniu 33 tys. pasażerów. Spadek o 61 proc.

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 września 2020 08:30
Z lotniska w Rzeszowie skorzystało w sierpniu br. 33 tys. pasażerów. To o 61,4 proc. mniej niż w analogicznym okresie przed rokiem.
Reklama
Statystyki Rzeszów (RZE)
 
Na Jasionce przyjęto w ubiegłym miesiącu 1321 starów i lądowań. Wynik ten jest gorszy od ubiegłorocznego o 35,7 proc.

W sierpniu dostępne były wakacyjne trasy LOT-u, na których poleciało ok. 10 tys. pasażerów. Przewoźnik latał do Szczecina, Barcelony, Salonik, Burgas, Gdańska i Zadaru. Niektóre z połączeń obsługiwane jeszcze w bieżącym miesiącu. Do Chorwacji można polecieć do 19 września, a na polskie pomorze - do 29 września br. Do trzech razy dziennie narodowa linia wykonuje także rejsy do Warszawy. Prócz tego Ryanair oferuje połączenia do Bristolu, Dublina, Londynu-Luton i Stansted oraz Manchesteru. Przewoźnik ten przywrócił już 60 proc. swojego rozkładu sprzed pandemii.


- Liczba pasażerów obsłużonych w sierpniu pozwala nam patrzeć w przyszłość bardziej optymistycznie, mimo iż -podobnie jak inne lotniska w Polsce - w porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowaliśmy spadek ruchu o około 70 procent – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka. - Stopniowo odbudowujemy zaufanie podróżnych do samolotu jako najszybszego, a zarazem bezpiecznego środka transportu. Ufam, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszej siatki połączeń, jak i wzrost poziomu wypełnienia rejsów.

Wiele wskazuje na to, że w październiku na Jasionkę wróci Lufthansa, ale jedynie z sześcioma rejsami tygodniowo do Monachium.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama