Olsztyn: 11,1 tys. pasażerów w sierpniu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
07 września 2020 08:01
Z lotniska w Szymanach skorzystało w sierpniu ponad 11,1 tys. pasażerów. To o 41,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie przed rokiem.
Reklama

Statystyki Olsztyn (SZY)
W omawianym miesiącu z Olsztyna można było polecieć LOT-em trzy razy w tygodniu do Krakowa. Wizz Air oferował rejsy do Dortmundu (2 razy w tygodniu) i Londynu-Luton (3 razy), a Ryanair do Londynu-Stansted (2 razy tygodniowo). Niemal podobny układ połączeń obowiązywał będzie we wrześniu (z wyjątkiem narodowej linii, która w połowie miesiąca zmniejszy liczbę rejsów do Małopolski do dwóch w tygodniu).


Spadki na Mazurach mogą się pogłębić z chwilą wejścia w życie rozkładu zimowego 2019/2020. Nie jest znana przyszłość jedynego połączenia krajowego (z systemu LOT-u wynika, że jest ona dostępna do 23 października br.). Wizz Air ograniczy oferowanie do Londynu-Luton (do dwóch razy w tygodniu). Bez zmian pozostają pozostałe trasy. Trzeba jednak przypomnieć, że w ubiegłym roku w listopadzie ruszyły loty węgierskiego low-costa do Bremy i Ryanaira do Kolonii/Bonn. Obie zostały wycofane z obsługi jeszcze przed pandemią (odpowiednio: na początku stycznia i pod koniec lutego 2020 r.).

fot. Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama