Alitalia: KE wydała zgodę na pomoc publiczną w wysokości 200 mln euro

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
07 września 2020 13:55
Komisja Europejska wydała zgodę na pomoc publiczną dla włoskiego przewoźnika w wysokości prawie 200 mln euro. Środki mają zrekompensować linii straty poniesione przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa.
Reklama

Alitalia zwróciła się do organu wykonawczego Unii Europejskiej o zgodę na pomoc publiczną, która miałaby wyrównać jej straty poniesione od 1 marca do 15 czerwca br. wynikające z obostrzeń na podróże i z załamania pasażerskiego rynku lotniczego w związku z pandemią koronawirusa. Komisja Europejska wyraziła aprobatę na bezpośrednią dotację od włoskiego rządu dla przewoźnika w wysokości 199,45 mln euro.Organ Unii Europejskiej zgodziła się na taką kwotę z uwagi na proporcjonalnie niską sumę, która równa jest wyłącznie stracie wynikającej z zamknięcia się granic i ograniczeń w ruchu lotniczym. Na tej podstawie Komisja stwierdziła, że pomoc jest zgodna z unijnymi zasadami.

Włoski rząd w maju poinformował, że znacjonalizuję przewoźnika oraz zasili jego konto kwotą wynoszącą łącznie 3 mld euro. Od tego czasu powstaje kolejna nowa Alitalia, która ma operować na nowych zasadach i posiadać w swojej flocie jedynie 30 samolotów.


Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama