SAS wraca do Szanghaju

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
04 września 2020 08:01
Od 29 września br. SAS wznowi rejsy między Kopenhagą a Szanghajem-Pu Dong. W pierwszej fazie loty będą obsługiwane raz w tygodniu.
Reklama

Do obsługi trasy podstawiany będzie airbus A330 lub A350. Rejs SK997 będzie startował z duńskiej stolicy we wtorki o 18:30 i dotrze do Chin następnego dnia o 10:55 czas lokalnego. W drogę powrotną samolot (SK998) wyruszy we czwartek o godz. 13:10 i dotrze do Europy o 18:30.

Rezerwacji na połączenie można dokonać w systemie przewoźnika i u pośredników.Przy podróży do Szanghaju trzeba się jednak liczyć się z licznymi formalnościami, które trzeba dopełnić przed podróżą. Polskie MSZ poinformowało na swojej stronie, że od 15 września br. wszyscy obywatele polscy udający się do Chińskiej Republiki Ludowej lotem bezpośrednim lub z przesiadką w innym kraju zobowiązani są do przedstawienia negatywnego testu PCR na obecność koronawirusa. Ambasada ChRL wyznacza miejsce wykonania badania. Następnie, po otrzymaniu wyniku, należy wnioskować o zaświadczenie o stanie zdrowia. Bez tego dokumentu pasażer nie zostanie wpuszczony na pokład.

To jednak nie wszystko. Jak czytamy na stronie MSW: "W trakcie przekraczania granicy przez osoby uprawnione podróżni poddawani są kontroli medycznej, w tym badaniom na obecność Covid-19. Podróżni po przekroczeniu granicy są zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny na własny koszt w wyznaczonym przez władze miejscu."

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama