LOT: Mniej rejsów na Węgry. Ale Wrocław i Seul z Budapesztu bez zmian

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
03 września 2020 09:00
W związku z wprowadzeniem przez Węgry obostrzeń dotyczących wjazdu do kraju cudzoziemców, LOT ograniczy liczbę rejsów między Warszawą i Budapesztem. Znad Dunaju nadal będą jednak dostępne rejsy do Wrocławia i Seulu.
Reklama

"Ze względu na nowe rozporządzenie rządu węgierskiego dotyczące przekraczania granicy kraju przez obcokrajowców, w tym także obywateli Polski, LOT podjął decyzję o zmniejszeniu częstotliwości połączeń między Warszawą a Budapesztem do jednego rejsu dziennie. Obecnie [pozostałe - przyp. red.] połączenia z budapesztańskiego lotniska realizowane są bez zmian. O ewentualnych dalszych modyfikacjach w rozkładach lotów będziemy informować naszych pasażerów z odpowiednim wyprzedzeniem" - czytamy w informacji przesłanej przez Biuro Prasowe przewoźnika.

Połączenie między stolicami będzie realizowane codziennie, choć jak wynika z systemu rezerwacyjnego w pojedyncze dni dostępne są dwie rotacje (np. 8 i 11 września) w zmiennym rozkładzie. Z Budapesztu do Seulu pozostaje w sprzedaży jeden rejs tygodniowo, podobnie jak do Wrocławia (w obu przypadkach w poniedziałki).


Węgry wprowadziły zakaz wjazdu cudzoziemców na teren swojego kraju od 1 września br. Szybko jednak od rozporządzenia pojawiły się wyjątki, które dotyczą obywateli państw należących do Grupy Wyszehradzkiej.

W związku z nowymi obostrzeniami w kraju Madziarów, także Wizz Air zmuszony był do poważnych cięć.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama