Kłopoty dreamlinerów. 8 samolotów uziemionych

30 sierpnia 2020 08:20
1 komentarz
Boeing potwierdził wystąpienie usterek w ośmiu boeingach 787. Chodzi o problemy z łączeniem w tylnej części kadłuba. Wadliwa konstrukcja nie dotyczy maszyn posiadanych przez LOT.
Reklama
Z oświadczenia Boeinga, przesłanego do redakcji BNN Bloomberg dowiadujemy się, że producent skontaktował się ze wszystkimi przewoźnikami, których problem dotyczy. Samoloty zostały chwilowo wycofane z eksploatacji. W

- Podejmujemy odpowiednie kroki, aby rozwiązać te problemy i zapobiec ich ponownemu wystąpieniu. Przeprowadzana jest także analiza pierwotnej ich przyczyny - czytamy.

Jak udało się ustalić kanadyjskiemu kanałowi informacyjnemu w gronie przewoźników dotkniętych problemami z dreamlinerami znalazły się: United, Singapore Airlines i Air Canada. W przypadku amerykańskiej linii stwierdzono, że maszyna była używana do wykonywania operacji w chwili poinformowania o wadzie. Wycofanie samolotów nie będzie jednak w obecnej sytuacji bardzo dotkliwe: ze względu na pandemię potrzeby na rejsy szerokokadłubowców są dużo mniejsze.


Boeing przyznaje, że prowadzi dalsze analizy, które mają stwierdzić, czy usterka nie pojawia się także w innych egzemplarzach niż dotąd wskazanych.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_4dfe6 2020-08-30 12:46   
gość_4dfe6 - Profil gość_4dfe6
w sensie może dość do utraty integracji kadłuba?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy