Grupa Lufthansy zmienia zasady noszenia maseczek przez pasażerów

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
25 sierpnia 2020 10:20
13 komentarzy
Linie lotnicze wchodzące w skład grupy zmienią od 1 września br. zasady noszenia maseczek przez pasażerów w trakcie lotu.
Reklama

Dotychczas podróżujący na pokładzie jednego z przewoźników należącego do Lufthansa Group musieli zasłaniać usta i nos w trakcie całego lotu. Zwolnione z tego obowiązku były tylko osoby, które chorowały na schorzenia uniemożliwiające noszenie maseczek. Najpóźniej od 1 września każdy podróżujący, który nie może zasłonić ust i nosa z uwagi na problemy zdrowotne będzie musiał mieć wypełniony przed lotem odpowiedni formularz przez lekarza (LINK) oraz okazać negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany do 48 godzin przed lotem.


Lufthansa Group wymaga od pasażerów, żeby noszone w trakcie lotu maseczki w pełni zasłaniały usta i nos. Przyłbice oraz maseczki z otworami nie są akceptowalne przez żadnego z przewoźników.

Grupa linii lotniczych informuje, że z dniem dzisiejszym każdy z pasażerów będzie informowany SMS-em lub mailem o nowych wymaganiach. Dodatkowo każda z informacji znajdzie się na stronie internetowej i mediach społecznościowych odpowiedniego przewoźnika.

W skład Lufthansa Group wchodzi Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS, Brussels Airlines oraz Eurowings.


Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d0273 2020-08-27 08:49   
gość_d0273 - Profil gość_d0273
Tu chodzi o ograniczenie przemieszczania sie ludzi.jak to jest taki niebezpieczny wirus to czemu nie utylizuje sie masek.tylko chowaja te szmaty do kieszeni.bzdury,ale na nie myslacych dziala.
gość_efb2c 2020-08-27 07:01   
gość_efb2c - Profil gość_efb2c
Sektor lotniczy ucierpi bardzo na tym szaleństwie, tym bardziej się dziwie, że linie lotnicze wprowadzają te bzdury jak maski, dystanse społeczne itd. To wszystko zeby się uchronić przed zarażeniem bezobjawowa choroba.
gość_cf571 2020-08-26 09:34   
gość_cf571 - Profil gość_cf571
W Polsce jest tyle domorosłych ekspertów z medycyny, szczególności wirusologii. Czytanie waszych głupot powoduje stały przewrot oczu do tyłu. Co do waszej wyimaginowanego porządku Niemców. Lotnisko Frankfurt w lipcu 2020, lot do Warszawy i starsza osoba pracująca dla Lufy (personel naziemny przy gatecie) robi komunikat o dystansie społecznym i jak ekstremalnie wazne jest noszenie maski. Sama nie miała na twarzy i podchodziła czasami do pasażerów bez maski, bez większego dystansu. Zwróciłem im uwagę i powiedzieli, że zachowują niezbędne środki i mają plexi. Szkoda, że ta kobieta nie zabrała tej plexi, jak podchodziła bez maski do pasażerów. Ktoś jeszcze chce mi powiedzieć, że Niemcy tacy poukładani? ????????
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama