"Internet jak w domu" w airbusach a320

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
11 sierpnia 2020 09:29
Airbus Interiors Services (AIS) i Aerkomm podpisały umowę umożliwiającą instalację zestawu łączności pokładowej (IFC) Aerkomm K ++ w samolotach z rodziny Airbus A320 w trakcie ich modernizacji.
Reklama

AIS opracuje, zainstaluje i certyfikuje zestaw Aerkomm K ++ na testowym A320, zgodnie ze standardami certyfikacji EASA i FAA. Przygotowane przez Airbusa biuletyny serwisowe, wykorzystujące wiedzę inżynierów firmy na temat rodziny A320 zostaną przekazane klientom zainteresowanym modyfikacją, zwiększającą atrakcyjność podróży.


Umowa obejmuje też wsparcie Airbusa w dziedzinie integracji zestawu z samolotami, między innymi dotyczące wzmocnienia konstrukcyjnego płatowca ARINC 791 i prace inżynierskie. Zestaw Aerkomm K ++ zapewni pasażerom korzystanie w locie z internetu "tak jak w domu” przy użyciu technologii pasma satelitarnego Ka, za pośrednictwem pokładowego łącza internetowego Wi-Fi na urządzeniach osobistych pasażerów: laptopach, telefonach komórkowych i tabletach. Zestaw ten dodatkowo zapewni podróżnym dostęp do usług e-handlu, takich jak zakupy na pokładzie samolotu i usługi turystyczne. Instalowany w samolotach A320 zestaw IFC będzie również kompatybilny z satelitami nowej generacji.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama