AutoStore zapewnia wydajność i przestrzeń w magazynie Satair

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
06 sierpnia 2020 08:30
Satair, spółka zależna firmy Airbus, zajmująca się logistyką części zapasowych, wprowadziła w zakładzie w Fuhlsbüttel w Hamburgu całkowicie nowy, automatyczny system magazynowania „AutoStore”.
Reklama

Pozwala on pomieścić trzykrotnie więcej małych części niż dotychczas, bez konieczności powiększania istniejącego centrum logistycznego, mającego powierzchnię 36000 m2 . W porównaniu z wcześniejszą maksymalną liczbą 100 pobrań (picków) z półek na godzinę, nowe roboty pozwalają teraz wykonać 500 picków na godzinę. Ponadto każdego dnia można obsłużyć 10 000 zamówień - w porównaniu z 3 000 wcześniej.


System AutoStore, opracowany we współpracy z dostawcą usług logistycznych, DB Schenker, poprawia jakość i terminowość dostaw, zwiększa elastyczność działania magazynu przy jednoczesnym obniżeniu ogólnych kosztów logistycznych. Sercem AutoStore jest trójwymiarowa siatka współrzędnych, w której może być umiejscowionych do 560 000 małych części, przechowywanych w indywidualnych „pojemnikach” ułożonych w stos o dużej gęstości. Po powierzchni tej siatki porusza się teraz w magazynie 40 robotów, wybierając odpowiednie pojemniki i dowożąc części do ergonomicznie zorganizowanego stanowiska pakowania. W ten sposób unika się konieczności fizycznego podchodzenia ludzi do każdej z półek.

Dzięki „AutoStore” rutynowe zamówienia mogą teraz opuścić magazyn firmy Satair w ciągu 24 godzin, a pilne zamówienia AOG (Aircraft on Ground) są gotowe do wysyłki w ciągu 4 godzin. Ogólnie procesy technologiczne w zakładzie stały się bardziej niezawodne, a pewność dostaw jest gwarantowana nawet przy nieprzewidywalnych zmianach w ilości zamawianych części.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama