LOT poleci z Wrocławia do Budapesztu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
31 lipca 2020 09:47
10 komentarzy
Z końcem sierpnia Wrocław zyska bezpośrednie połączenie lotnicze z Budapesztem. Rejsy będą obsługiwane początkowo raz w tygodniu Bombardierami Q400. Pasażerowie będą mogli skorzystać z dogodnej przesiadki w Budapeszcie na połączenie do Korei Południowej.
Reklama

Od 24 sierpnia br. Bombardiery Q400 LOT-u będą obsługiwały połączenie między Wrocławiem a stolicą Węgier raz w tygodniu, według rozkładu:
  • LO 2535 WRO-BUD 13:30 – 14:45 poniedziałki
  • LO 2536 BUD-WRO 15:35 – 16:50 poniedziałki
Bezpośrednie połączenie LOT-u zapewnia pasażerom z województwa dolnośląskiego najszybszą podróż do Budapesztu, który jest atrakcyjnym kierunkiem turystycznym i biznesowym dla wielu Polaków.

- W obecnej sytuacji chcemy zapewnić pasażerom loty nie tylko z Warszawy, ale również z portów regionalnych. Z końcem sezonu wakacyjnego po raz pierwszy polecimy z Wrocławia do Budapesztu gwarantując pasażerom z regionu najwyższy komfort podróży między woj. dolnośląskim a stolicą Węgier. Bezpośredni rejs na tej trasie potrwa zaledwie 1 godzinę i 15 minut. W zależności od sytuacji epidemicznej i zainteresowania pasażerów, nie wykluczamy także dalszego rozwoju częstotliwości na tej trasie – mówi Krzysztof Moczulski, z-ca dyrektora komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy LOT-u.


W ramach akcji #LOTnaWakacje polski przewoźnik wykonuje z Wrocławia sezonowe rejsy m.in. do Burgas w Bułgarii, na greckie wyspy Rodos, Korfu i Santorini, do Dubrownika i na Majorkę. Bezpośrednie połączenie lotnicze Budapeszt-Wrocław to jednocześnie piąta trasa obsługiwana bezpośrednio z portu w Budapeszcie. Od 20 lipca polski przewoźnik powrócił do obsługi dalekodystansowych połączeń ze stolicy Węgier do Seulu. Dzięki temu, pasażerowie podróżujący z Wrocławia będą mogli skorzystać z dogodnej przesiadki przez lotnisko w Budapeszcie na połączenie LOT-u do Korei Południowej, które startuje w każdy poniedziałek o 16:30.

LOT stopniowo przywraca do obsługi regularne kierunki europejskie. Od września br. zwiększy częstotliwość rejsów na regularnych trasach europejskich, oferując kilka lotów tygodniowo do Larnaki czy Nicei, a także kilkanaście rejsów m.in. do Frankfurtu, Amsterdamu, Paryża czy Londynu. Jednocześnie, do prawie dwudziestu rejsów tygodniowo wzrośnie liczba częstotliwości połączeń do Brukseli, Pragi, Budapesztu i Wilna. W sumie LOT obsługuje ponad 130 połączeń w ponad 70 kierunkach.

Bilety na rejsy na trasie Wrocław – Budapeszt dostępne będą w systemach rezerwacyjnych od 30 lipca.
Tagi
lot

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_da378 2020-08-26 08:04   
gość_da378 - Profil gość_da378
Ciekawe kto za to wszystko płaci?
gość_ef01c 2020-08-03 18:17   
gość_ef01c - Profil gość_ef01c
Kolejny bezsensowny ruch. Zamiast rozwijać Okęcie to wyrzucają pieniądze w błoto w Budapeszcie.
demar 2020-08-01 20:28   
demar - Profil demar
@gość_58c97: dlaczego zaskakujące?
Moim zdaniem rozsądne, o ile akceptujemy rozwój LOT-u w BUD.

Jeśli w poniedziałki o 16:30 wylatuje BUD-ICN to idealnie się składa aby o 13:30 wylecieć z WRO do BUD i bez większych problemów zrealizować przesiadkę w BUD.
Co ciekawe ICN-BUD przylatuje wg planu o 14:10, czyli na BUD-WRO powinno się czekać ok. 1:25 - tez bardzo dobrze.

O tym, że pod Wrocławiem są duże fabryki koreańskich koncernów (np. LG) to nikomu nie trzeba przypominać...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama