Nadal nie polecimy do Szwecji i Portugalii. Nowe rozporządzenie Rady Ministrów.

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
29 lipca 2020 08:30
13 komentarzy
Zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, od środy (29.07), nadal nie polecimy do Szwecji i Portugalii. Na listę zakazanych kierunków trafiły teraz także Czarnogóra i Luksemburg.
Reklama

Jak czytamy w najnowszym rozporządzeniu Rady Ministrów, nadal zabronione są loty do Szwecji oraz Portugalii, a od teraz dodatkowo także do Czarnogóry i Luksemburga.

Do pozostałych krajów Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Europejskiego Stowarzyszenie Wolnego Handlu oraz Szwajcarii ruch lotniczy może być prowadzony bez przeszkód. Zakaz lotów został zdjęty dodatkowo z Turcji i Tunezji – jednych z popularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków.

Poza Unią Europejską, zakazu nie stosuje się już także względem Algierii, Gruzji, Japonii, Kanady, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Albanii, Białorusi, Korei Południowej, Rwandy, Ukrainy, Urugwaju i Australii. Rządowe rozporządzenie nie ma jednak oczywiście wpływu na zamknięcie granic innych państw, które jeszcze bardzo często stosują takie rozwiązanie w związku ze światową pandemią koronawirusa, w konsekwencji czego loty z Polski nadal są niemożliwe.


Należy także pamiętać, że pomimo obecności na liście zakazów lotów do Szwecji, Portugalii, Czarnogóry czy Luksemburga, Polacy mogą na teren tych państw wjechać – konieczne jest jedynie wybranie innego środka transportu lub zaplanowanie podróży lotniczej z przesiadką państwie trzecim. Warto zaznaczyć, że obecnie ogromną popularnością w podróżach do Szwecji cieszą się promy.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2020 r. obowiązuje do 11 sierpnia br., po czym lista krajów z zakazem podróży lotniczych ponownie zostanie zaktualizowana. Poprzednie rozporządzenie w tej sprawie weszło w życie z dniem 15 lipca, a utraciło moc 28 lipca 2020 r.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_84bf5 2020-08-02 20:05   
gość_84bf5 - Profil gość_84bf5
W Szwecji jest obecnie o polowe mniej nowych zakazen niz w Polsce, gdzie sens, gdzie logika.??? Poza tym promy plywaja normalnie przez caly czas...
gość_69f99 2020-07-31 10:40   
gość_69f99 - Profil gość_69f99
to rozporządzenie nie ma sensu, w Portugalii jest mniejsza ilość zakażeń niż u nas, w dodatku można polecieć z Polski przez np Berlin,a loty bezpośrednie w dalszym ciągu są sprzedawane na stronie wizzaira, nic z tego nie rozumiem, wprowadzili zamęt i burdel co odbija się na komforcie podróżujących i uderza w ich kieszeń oraz kieszeń przewoźników
gość_3145f 2020-07-30 20:19   
gość_3145f - Profil gość_3145f
LH i inni sie ciesza
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama