Sześć firm chce wybudować obiekty kubaturowe na lotnisku w Radomiu

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
28 lipca 2020 14:31
2 komentarze
Dziś (28.07) Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" opublikowało informacje o otwarciu kopert w przetargu na wybudowanie obiektów kubaturowych przy terminalu pasażerskim na lotnisku Radom - Sadków.
Reklama

Postępowanie na „Wykonanie w formule projektuj i wybuduj obiektów kubaturowych B1, B2 i B3 w Porcie Lotniczym Radom - Sadków" jest jednym z czterech trwających obecnie przetargów dotyczących rozbudowy trzeciego lotniska na Mazowszu. Trzy kolejne zlecenia dotyczą dróg kołowania, płyt postojowych oraz układu drogowego wokół portu.


Pierwotnie składanie ofert w postępowaniu na postawienie budynków towarzyszących terminalowi pasażerskiemu miało się zakończyć do dnia 26 czerwca br. Termin ten był jednak trzykrotnie przekładany, ale ostatecznie dziś po 10:00 Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) opublikowało informację z otwarcia kopert. Z dokumentu ogłoszonego przez PPL wynika, że o zlecenie ubiega się sześciu kontrahentów.

Listę oferentów otwiera HOCHTIEF POLSKA S.A., a więc oddział niemieckiego koncernu budowlanego, który chce wykonać projekt za ponad 68,2 mln zł. PBO Śląsk sp. z o.o. z Sosnowca wraz z WODPOL sp. z o.o. z Żywca liczą na wynagrodzenie w kwocie niespełna 57,9 mln zł. Z kolei korporacja budowlana DORACO Sp. z o.o. z Gdańska oczekuje ponad 64,8 mln zł, MIRBUD S.A. ze Skierniewic 71,3 mln zł a Pekabex Bet S.A. z Poznania 48,5 mln zł. Ostatnia w tym zestawieniu firma budowlana "Anna-Bud" Sp. z o.o. z Warszawy jest skłonna wykonać zadanie za niespełna 50,8 mln zł. Wszyscy chętni uznali, że realizacja zlecenia PPL wymagać będzie 66 tygodni pracy.

PPL założył budżet na tę inwestycję w wysokości 47,2 mln zł brutto, co do zwycięstwa w przetargu predestynuje firmę Pekabex Bet S.A., która złożyła propozycję najbardziej zbliżoną do planów finansowych właściciela portu lotniczego na Sadkowie. Obecnie oferty są w trakcie oceny. Warto dodać, że na początku marcu br. przedsiębiorstwo MIRBUD podpisało umowę na budowę terminala pasażerskiego na tym lotnisku.


Zgodnie z harmonogramem jeszcze sprzed pandemii PPL planował odebrać ostatnie inwestycje na lotnisku w Radomiu w czerwcu 2022 r., co oznaczałoby, że - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami - pierwsze samoloty będą mogły wylądować na Sadkowie już w lipcu tego samego roku. Wszystko jednak zależeć będzie od dotrzymania terminów rozpoczęcia budów, które mają ruszyć na jesieni br.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

gość_9120a 2020-07-30 16:51   
gość_9120a - Profil gość_9120a
Wobec planów wydzielenia z województwa mazowieckiego Warszawy z najbliższymi okolicami (do nowego województwa warszawskiego) i przeniesienia stolicy województwa mazowieckiego do Radomia, nagle zrozumiała staje się determinacja rządzących, aby port w Radomiu wybudować...
gość_9d816 2020-07-28 17:23   
gość_9d816 - Profil gość_9d816
Jak płacą to chętni są, a że nikt latać nie będzie to inna sprawa
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama