Lufthansa: W sierpniu ekspansja w Chorwacji

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
28 lipca 2020 12:00
Największy niemiecki przewoźnik planuje w sierpniu br. połączenie chorwackich kurortów z całą Europą poprzez swoje bazy we Frankfurcie i Monachium. Według ambitnych planów, Lufthansa ma obsługiwać do Chorwacji niemal tyle cotygodniowych lotów międzynarodowych, co Croatia Airlines.
Reklama

Lufthansa ogłosiła sierpniowy rozkład lotów wakacyjnych, który obejmuje ok. 60 lotów w tygodniu do 5 chorwackich portów lotniczych: Zagrzebia, Puli, Zadaru, Splitu i Dubrownika – poinformował w poniedziałek (27.07) portal croatianaviation.com.

W poprzednim sezonie letnim niemiecki przewoźnik obsługiwał znacznie gęstszą siatkę połączeń z Chorwacji, jednak, jak przyznają sami przedstawiciele Lufthansy, w obecnej sytuacji związanej ze światową pandemią koronawirusa, każda uruchamiana trasa stanowi powód do zadowolenia. Co zrozumiałe, na niektórych trasach znacznie zmniejszone zostanie także oferowanie – loty będą wykonywane rzadziej i mniejszymi maszynami.

Co roku w lecie przewoźnik latał pomiędzy Rijeką a Monachium – w tym sezonie letnim Lufthansa będzie obsługiwać port lotniczy Rijeka na podstawie umowy codeshare z Croatia Airlines, swoim partnerem w ramach sojuszu Star Alliance. Przewoźnik nie wznowi także połączenia pomiędzy Frankfurtem a Zagrzebiem.


Od pierwszego tygodnia sierpnia Lufthansa uruchomi do Chorwacji następujące loty:
  • Monachium – Zagrzeb (1-3-5-7)
  • Frankfurt – Dubrownik (--3--67)
  • Monachium – Dubrownik (1-3-567)
  • Frankfurt – Split (--3-567)
  • Monachium – Split (-2-45-7)
  • Frankfurt – Pula (1---56-)
  • Monachium – Pula (-----67)
  • Frankfurt – Zadar (--3--67)
  • Monachium – Zadar (-----6-)
Loty do adriatyckich kurortów mają odbywać się o różnych porach dnia. W ten sposób przewoźnik chce umożliwić szybkie przesiadki na jak największej liczbie kierunków w swojej europejskiej i północnoamerykańskiej siatce połączeń. Także Croatia Airlines obsługuje 26 lotów w tygodniu pomiędzy Zagrzebiem a Frankfurtem, we współpracy codeshare z Lufthansą.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama