#LOTnaWakacje w biznesie. Zaskakująca decyzja przewoźnika

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
27 lipca 2020 11:31
7 komentarzy
W ubiegły wtorek (21.07) LOT poinformował, że do obsługi dwóch tras z letniej siatki podstawi swoje szerokokadłubowe samoloty Dreamliner. Dostępne w nich będą klasy premium. To dość osobliwy krok, zważywszy na inne działania w ramach programu #LOTnaWakacje.
Reklama

Dreamlinery będą latały w sierpniu z Warszawy do Nicei i Malagi. Jak twierdzi przewoźnik, podstawienie szerokokadłubowych maszyn to wynik analiz popytu, a obie te trasy cieszą się największym zainteresowaniem ze strony podróżnych.


Podstawienie największych maszyn pociąga jednak za sobą szereg konsekwencji. Przede wszystkim ze względu na konfigurację pokładu, dostępne są - poza klasą ekonomiczną - także kabiny ekonomiczna premium i biznes. Dlatego LOT zdecydował się sprzedawać bilety także w tych standardach. To zdaje się zaprzeczać idei, która przyświecała podczas tworzenia siatki wakacyjnej, a polegającej na skierowaniu się na jak najszerszą grupę podróżnych. Dotąd - dostępna była wyłącznie jedna klasa podróży. Dochodziło nawet do sytuacji, kiedy w jednym z boeingów 737-800 z wydzieloną klasą biznes sprzedawano fotele w cenie ekonomicznej.

- Boeing 787 ma trzy klasy podróży różniące się w znaczący sposób między sobą, dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić je do sprzedaży, również w bardzo atrakcyjnych cenach - informuje biuro prasowe przewoźnika.

W pierwszym etapie sprzedaży w mediach społecznościowych informowano, że przygotowana jest oferta, "która umożliwi przelot dreamlinerem w klasie premium lub biznes w cenie lotu z regularnej oferty". Zaproponowano na początek ceny odpowiednio za 648 zł i 799 zł w jedną stronę. Co ciekawe, bilety do Nicei, która była dostępna w siatce sprzed pandemii, można było kupić w klasie ekonomicznej już od niespełna 400 zł w obie strony, najczęściej w ramach promocji "Szalona Środa".

Teraz biuro prasowe informuje nas o nowej cenie: - Klasa biznes w wakacyjnych rejsach wykonywanych przez samoloty typu Boeing 787 jest dostępna już od 999 PLN w dwie strony i jest to znakomita okazja aby zapoznać się z komfortem, który zapewnia naszym pasażerom dreamliner.

Podstawienie boeingów 787 na trasy europejskie nie powinno jednak specjalnie dziwić. Samoloty te nie są teraz szczególnie eksploatowane, ze względu na to, że siatka międzykontynentalna w obecnej sytuacji jest w zasadzie szczątkowa. Zatem załogi - tak kokpitowe jak i kabinowe - mogą potrzebować odpowiednich nalotów, aby utrzymać uprawnienia.

Osobną kwestią jest niekonsekwencja i zamieszanie informacyjne, które kolejny raz wkrada się w działania LOT-u. Dodatkowo coraz bardziej niepewna sytuacja sanitarna w Hiszpanii może jeszcze pokrzyżować plany przewoźnika.

fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_30bcd 2020-07-28 17:45   
gość_30bcd - Profil gość_30bcd
Wczoraj do Nicei odleciał SP-LWE czyli 737 a potem zawrócił o polecieli na 787. Dziwna sytuacja
gość_1ee5e 2020-07-28 13:23   
gość_1ee5e - Profil gość_1ee5e
Do tych malkontentów: nie chcesz, to nie leć! 900zl za biznes klasę do Nicei
gość_3cc86 2020-07-28 08:09   
gość_3cc86 - Profil gość_3cc86
Najwyraźniej takie. byly potrzeby klientow ;) mysle ze wiedza co robią. Dobrze, że tyle tras aktualnie udostępniają
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama